کد خبر: 767792 A

شیخ عیسی قاسم:

رهبر شیعیان بحرین با انتشار بیانیه‌­ای بر مخالفت صریح با معامله قرن که گام نخست آن در کنفرانس اقتصادی به میزبانی آل خلیفه در پایان ماه ژوئن برداشته خواهد شد، تأکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از بحرین الیوم،‌ آیت‌الله «عیسی قاسم» مرجع عالی قدر شیعیان بحرین روز گذشته- دوشنبه- با انتشار بیانیه­‌ای بر مخالفت صریح با معامله قرن و نشست اقتصادی منامه به عنوان گام نخست این معامله جنایت‌آمیز تأکید کرد.

وی در این بیانیه اعلام کرد که هر کس در انجام این معامله همکاری کند، به ننگ آن مبتلا می­‌شود، این یک معامله آمریکائی- اسرائیلی یک طرفه است .

در این بیانیه تصریح شده است:

معامله قرن: معامله با چه کسی؟

همه می­‌دانیم که این یک معامله آمریکائی- اسرائیلی و طرح خود آنها است که خود آن را تبلیغ کرده و برای تسریع اجرای آن تلاش می­‌کنند. اما طرف دیگر این معامله کجاست؟

فلسطینی­‌ها به عنوان طرف اول این معامله و نیز سرزمینی که معامله بر سر آن صورت می‌­گیرد،‌ کجاست؟

آنها این معامله را رد می­‌کنند و از تمام کسانی که برای اجرا و هموار کردن مسیر آن تلاش می­‌کنند، ‌بیزاری می­جویند.

موضع امت عربی- اسلامی نیز مخالف با این معامله و خواستار مقاومت در برابر تمام عاملان این معامله است و همه می­‌دانند که هدف این معامله نابودی ظالمانه مسأله فلسطین و توطئه­‌ای خطرناک برای زمین و انسان و مقدسات و حال و آینده است.

معامله قرن، معامله ذلت و خواری و تحقیر و هسته اصلی آن نابودی انسان عربی و سرزمین و مقدسات و دین و وحدت آن و بلکه وجود آن است.

پس از مخالفت مردم فلسطین و امت‌­های عربی و اسلامی با این معامله، طرف دوم آن به نمایندگی از مردم فلسطین چه کسی است؟

هیچ موضوعی بر اصالت فلسطین مقدم نیست و هیچ رژیمی حق قانونی و دینی برای صحبت از مردم فلسطین در این موضوع ندارد.

فراتر از این، این موضوع مسأله یک امت کامل است و هیچ کس غیر از نمایندگان کامل این امت حق حرف زدن ندارند.

معامله قرن یک معامله یک طرفه با حضور «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و اسرائیل و متحدان آنها در رژیم­‌های عربی است که همکاری آنها به  رهبری صریح برای اراده امتی ختم می‌­شود که دین و کرامت و غیرت آن ننگ چنین معامله‌­ای را نخواهند پذیرفت.

معامله قرن جنایتی است که ننگ آن حامیان و متحدان اجرای آن را به قدر مشارکت در آن فرا خواهد گرفت.

معامله قرن نیز یکی از جنایت‌­ها و توطئه­‌هایی است که در حق مردم فلسطین روا شده اما اراده و ایمان مردم و وجدان آگاه مقاومت و پایداری فرزندانش آن را خنثی و نابود خواهد کرد.

این معامله حتما شکست خواهد خورد و ننگ و عار آن برای عاملانش باقی خواهد ماند.

بحرین شیخ عیسی قاسم معامله قرن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر