کد خبر: 767122 A

نوری المالکی در دیدار با الحلبوسی:

رهبر ائتلاف دولت قانون امروز- شنبه- تأکید کرد که اعلام موضع ایران مبنی بر عدم تمایل برای ورود به جنگ، همگان را به مقابله با تشدید تنش ملزم می­کند.

به گزارش ایلنا به نقل از بغداد الیوم، دفتر «نوری المالکی» رهبر ائتلاف «دولت قانون» امروز- شنبه- با انتشار بیانیه­‌ای اعلام کرد که وی در دفترش از «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق استقبال کرده و دو طرف در این دیدار تحولات سیاسی و امنیتی این کشور را مورد بحث و بررسی قرار داده­‌اند.

بر اساس این گزارش، دو طرف همچنین چالش­‌هایی که منطقه با آن روبه‌روست را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

دفتر نوری المالکی در این بیانیه تأکید کرده است که منطقه با چالش‌­های بزرگی مواجه است و باید برای برقراری آرامش و دور کردن زبان تنش و توسل به زور، اقدام کرد.

در این بیانیه همچنین ابراز امیدواری شده است که تلاش‌­های عراق برای پایان دادن به شدت تنش بین ایران و آمریکا نتیجه‌بخش باشد.

نخست‌وزیر پیشین عراق تأکید کرد: «مقام‌های ایران اعلام کرده­‌اند که خواهان جنگ نیستند و این موضوع همگان را به ایستادگی برای مقابله با تنش ملزم می­‌کند. زبان بی‌طرفی دیگر مورد قبول نیست و باید در مقابل طرفی که خواهان جنگ است، ایستاد». وی از جامعه جهانی خواست که برای حل بحران‌­های منطقه تلاش جدی کند.

نوری المالکی در این دیدار بر لزوم فعال‌سازی وظیفه و نقش پارلمان، وضع قوانین مهم  و دور نگه داشتن این نهاد از تنش‌­های سیاسی و ایجاد فضای مثبت بین تشکل­‌های سیاسی تأکید کرده است.

 

 

 

 

نوری المالکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر