کد خبر: 766888 A

جولیان آسانژ:

بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس در نامه‌ای گفت: «بی‌دفاع هستم و روی شما و دیگر آدم‌های نیک‌سرشت حساب می‌کنم تا زندگی‌ام را نجات دهید.»

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «جولیان آسانژ»، بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس، نامه‌هایی به چندین روزنامه‌نگار مستقل فرستاده است. در یکی از این نامه‌ها، او از مردم جهان خواسته تا برای دفاع از او به پا خیزند، چراکه از تمام امکانات دفاع از خود محروم شده است. 

بر اساس این نامه، آسانژ از این‌که از «تمام امکانات برای دفاع از خود» محروم شده گلایه می‌کند، از جمله این‌که دسترسی به لپ‌تاپ، اینترنت و حتی کتابخانه ندارد. 

در این نامه آمده است که آسانژ برای یک تماس تلفنی باید «هفته‌ها» صبر کند. «تبصره ۲۲» [موقعیتی تناقض‌آمیز که به خاطر نفس قوانین ضد و نقیض، فرد را گریزی از آن نیست] آن است که اطلاعات تمام کسانی که با آسانژ تماس می‌گیرند بررسی می‌شود. مقامات تمام گفت‌وگوها را زیر نظر دارند و ضبط می‌کنند، البته به غیر از مکالمات او با وکلایش. 

آسانژ نوشت: «طرف دیگر کیست؟ ابرقدرتی که ۹ سال، با صدها نفر و خرج میلیون‌ها دلار بر سر این پرونده، خود را آماده کرده است». وی همچنین از مردم می‌خواهد که برای دفاع از او قد راست کنند.

در نامه آسانژ آمده است: «بی‌دفاع هستم و روی شما و دیگر آدم‌های نیک‌سرشت حساب می‌کنم تا زندگی‌ام را نجات دهید. من شکست‌ناپذیرم، ولو این‌که عملا قاتلان محاصره‌ام کرده‌اند، اما تا زمانی که آزاد شوم نمی‌توانم برای دفاع از خود و ایده‌هایم بخوانم و بنویسم و سازمان‌دهی کنم! باید دیگران جای مرا بگیرند.»

آسانژ مستقیما «عوامل تاسف‌بار» در دولت آمریکا را که «از حقیقت نفرت دارند» متهم می‌کند که تلاش دارند با دوز و کلک ترتیب استرداد او به ایالات متحده و صدور حکم مرگش را بدهند. او همچنین اشاره می‌کند که او به خاطر فعالیت‌های روزنامه‌نگاری‌اش هفت بار نامزد جایزه صلح نوبل شده است. 

آسانژ در پایان چنین نتیجه می‌گیرد: «دست آخر،‌حقیقت تنها چیزی است که داریم.» 

Untitled

 

ویکیلیکس جولیان آسانژ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر