کد خبر: 766547 A

عضو کمیسیون امنیت پارلمان عراق خبر داد:

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از افزایش تعداد نیروهای نظامی آمریکا در پایگاه «عین الاسد» در استان «الانبار» خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از المسله، «کریم علیوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از افزایش تعداد نیروهای آمریکایی در پایگاه «عین الاسد» واقع در استان «الانبار» خبر داد.

همزمان «طه عبدالغنی» عضو شورای استان الانبار بر عدم توان دولت محلی در این استان برای آگاهی از تعداد نیروها و تجهیزات و مهمات نظامی در این پایگاه تأکید کرد. 

علیوی در مصاحبه با رسانه‌های محلی گفت: «این پایگاه قطعا پایگاه بزرگی در عراق خواهد بود و در صورت تبدیل نزاع فعلی در منطقه به جنگ، عراق از آن در امان نخواهد بود». 

وی از قدرت‌های سیاسی و دولت عراق خواست که برای آرام کردن اوضاع در منطقه تلاش کنند. 

عبدالغنی نیز با تأکید بر عدم توان دولت محلی در استان الانبار برای شناخت تعداد نیروها و تجهیزات نظامی آمریکا در پایگاه عین الاسد دلیل آن را عدم اجازه مدیریت این پایگاه برای ورود یا خودداری از ارائه اطلاعاتی در این باره دانست. علاوه بر این فرمانده عملیات مشترک نیز در این زمینه تصمیم گیرنده است.

«عادل عبدالمهدی» فرمانده کل نیروهای مسلح بارها تأکید کرده است که نیروهای آمریکایی با موافقت دولت عراق در چارچوب همکاری امنیتی مشترک در این کشور حضور دارند و مأموریت آنها آموزش نظامی به نیروهای عراقی است.

پارلمان عراق پایگاه عین‌الاسد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر