کد خبر: 765422 A

وزیر خارجه قطر:

قطر اعلام کرد که دعوتی برای حضور در دو نشست اضطراری عربی و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس که قرار است در تاریخ ۳۰ ماه می در مکه برگزار شود،‌ دریافت نکرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از المنار،‌ «احمد بن سعید الرمیحی» مدیر دفتر رسانه‌ای در وزارت خارجه قطر امروز- دوشنبه- به نقل از «سلطان بن سعید المریخی» وزیر امور خارجه این کشور اعلام کرد: «دوحه همچنان منزوی است و هیچ دعوتی برای حضور در دو کنفرانس یا نشست کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و عربی در مکه دریافت نکرده است». 

وزیر خارجه قطر طی سخنرانی در حاشیه جشن صدور گزارش سالانه صندوق توسعه این کشور برای سال ۲۰۱۸ به «عادل الجبیر» همتای سعودی خود که دوحه را به اهانت به کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس و دخالت در امور آنها و حمایت از افراط‌گرائی متهم کرده است، حمله کرد. 

مریخی اظهارات الجبیر را درام فاسدی توصیف کرد که در هر جلسه یا کنفرانس مطبوعاتی از زمان آغاز تحریم تکرار کرده و هیچ سندی برای آن ارائه نمی‌دهد.

وی تأکید کرد که دوری کشورهای منطقه از رژیم های کودکانه به حل همه مشکلات منطقه کمک می‌کند.

این وزیر قطری در پایان با اشاره به تنش موجود در خلیج‌فارس و ادعای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا تأکید کرد که دوحه اعتقادی ندارد که ایران دنبال جنگ یا ایجاد بی‌ثباتی در منطقه باشد. 

 

 

 

شورای همکاری خلیج فارس قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر