سرخط خبرها:
کد خبر: 765388 A

رئیس‌جمهوری آمریکا تایید کرد که ایالات متحده در جریان انتخابات میان‌دوره‌ای اخیر این کشور حمله‌ای سایبری را علیه روسیه رهبری کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی‌ان‌ان، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا روز گذشته -یکشنبه- تایید کرد که ایالات متحده در جریان انتخابات میان‌دوره‌ای این کشور حمله‌ای سایبری را علیه روسیه رهبری کرده است. 

ترامپ در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس نیوز در پاسخ به این‌که آیا او دستور حمله سایبری علیه روسیه را داده است، گفت: «ترجیح می‌دهم در این‌باره حرفی نزنم، اما می‌توانید باور کنید که چنین چیزی پیش آمده و در دوره ریاست‌جمهوری من هم اتفاق افتاده است».

ترامپ در پاسخ به این‌که چرا نمی‌خواهد در این‌باره حرفی بزند گفت: «چون آن‌ها نمی‌خواهند من حرفی در این زمینه بزنم، منظورم افراد اطلاعاتی است. می‌گویند "لطفا راجع به اطلاعات حرف نزن”.  می‌دانید اداره اطلاعات برخی مواقع خیلی خوب است، اما بعضی وقت‌ها هم وقتی به جیمز کومی، رئیس پیشین اداره تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) و جان برنان، رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) یا جیمز کلپر، اداره‌کننده اطلاعات ملی نگاه می‌کنم، فکر می‌کنم که آیا باید به اطلاعات باور داشته باشم؟ هیچ‌وقت اعتقادی به اطلاعات نداشتم.»

شورای امنیت ملی از اظهارنظر درباره اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا خودداری کرد. 

ترامپ در پاسخ به انتقادها درباره اینکه او مهره «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه است، گفت: «هیچ‌کس به اندازه من نسبت به روسیه سختگیری نکرده است.»

سیا اف‌بی‌آی روسیه و آمریکا دونالد ترامپ انتخابات میان دوره ای آمریکا اطلاعات آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر