کد خبر: 764320 A

الشرق الاوسط گزارش داد:

عربستان سعودی و تعدادی از کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس امروز- شنبه- با درخواست ایالات متحده برای استقرار مجدد نیروهای نظامی این کشور در آب‌های منطقه موافقت کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه الشرق‌الاوسط، عربستان سعودی و تعدادی از کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس امروز- شنبه- با درخواست ایالات متحده برای استقرار مجدد نیروهای نظامی این کشور در آب‌های خلیج‌فارس و خاک کشورهای این حوزه موافقت کردند.

منابع آگاه منطقه به روزنامه «الشرق الاوسط» گزارش دادند که این موافقت در راستای توافق‌های دوجانبه آمریکا با کشورهای حوزه خلیج ‌فارس صورت گرفته و هدف از این توافق بازدارندگی از هر نوع حمله احتمالی ایران و نفوذ این کشور در منطقه است.

همین منابع تأکید کردند که انگیزه نخست استقرار مجدد نیروهای آمریکائی در کشورهای منطقه اقدام مشترک بین واشنگتن و پایتخت‌های کشورهای حاشیه خلیج‌فارس برای مقابله با تلاش و نفوذ ایران و حمله نظامی این کشورها و منافع آمریکا در منطقه بوده و هدف آن ورود به جنگ با تهران نیست. 

منابع دیپلماتیک عرب از تماس‌های گسترده برخی از پایتخت‌های کشورهای حاشیه خلیج‌فارس با یکدیگر به منظور تدارک برگزاری نشست عربی در حاشیه  نشست اسلامی در مکه مکرمه در دهه آخر ماه رمضان خبر دادند.   

این منابع که خواستند نامشان فاش نشود،  تأکید کردند که این نشست در صورت برگزاری، ‌شامل تعدادی از کشورهای عربی خواهد شد که سران آنها در نشست اسلامی با دیدگاه‌هایی درباره تحولات منطقه و جهان شرکت می‌کنند. 

 

 

ایالات متحده کشورهای حوزه خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر