کد خبر: 763573 A

منابع آگاه فاش کردند که سیستم امنیتی وابسته به اداره کل گارد ساحلی با تمام توان برای حمایت از آب‌های منطقه‌ای کویت در برابر هر نوع تجاوز یا نقضی فعالیت می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از قبس،‌ منابع موثق تأکید کردند که نیروهای گارد ساحلی کویت،‌ اقدام‌های احتیاطی و پیشگیرانه‌ای را انجام داده و گشت‌های خود را به صورت انبوه و بی‌سابقه‌ای مستقر کرده است تا با قدرت با هر قایقی که به دنبال ورود به آب‌های منطقه‌ای کویت است، ‌مقابله کند. 

این منابع تأکید کردند که اطلاعات دریافتی از دستگاه‌های امنیتی اخیرا از گسترش باندهای سرقت و دزدی دریایی و برخورد جدی با آنها صحبت کرده و از انجام اقدام‌های احتیاطی برای کنترل آنها و ناکامی طرح های آنها خبر داده است. 

در همین راستا منابع مذکور تأکید کردند که گارد ملی، به خصوص در تاسیسات نفتی که اخیرا تأمین امنیت آن را به عهده گرفته اعلام آماده‌باش کرده و تأکید می‌کند که مأموریت گارد ملی ایمن‌سازی و محافظت از چاه‌های نفتی با هدف هماهنگی با وزارت کشور در انجام وظایف امنیتی و حفاظت از تأسیسات حیاتی از هر گونه تجاوز و طرح‌های تروریستی است.

این منابع توضیح دادند که تأمین امنیت تأسیات نفتی و پایگاه‌های اطراف آن و ساختمان‌ها و بازرسی وسایل نقلیه، خودروها و افراد در محل کار نفت در دستور کار است و اهداف استراتژیک گارد ملی در وهله اول برقراری امنیت است. 

منابع مذکور افزودند: «گارد ملی یک مرکز پیشرفته برای دفاع شیمیایی و نظارت رادیولوژیک با بهترین تکنولوژی جهان در اختیار دارد».

منابع آگاه در وزارت برق و آب کویت فاش کردند که ایستگاه‌های برق و تقطیر آب دارای طرح‌های اضطراری هستند که همواره برای برخورد با تمام چالش‌ها و تحولات به روز رسانی می‌شوند.

این منابع گفتند که نگهبانان امنیتی در دو روز گذشته جابه‌جا و تقویت شده‌اند. همچنین بازرسی و کنترل افرادی که وارد ایستگاه می‌شوند، افزایش یافته و علاوه بر آن همین ایستگاه نیز تدابیر امنیتی را فزایش داده است.

 

گارد امنیت ساحلی کویت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر