کد خبر: 763520 A

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمنی تأکید کرد که حمله پهپادهای یمن به عمق خاک عربستان در راستای وعده فرماندهی انقلاب بوده و اگر جنایت‌های ائتلاف متجاوز ادامه یابد،‌ این نوع عملیات نیز حتما ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از المسیره،‌ سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن با قرائت بیانیه صادر شده از سوی این نیروها اعلام کرد: «از آنجا که نیروهای متجاوز به تجاوز علیه ملت آزاده یمن ادامه دادند، نیروی هوائی وابسته به نیروهای مسلح یمن موفق شدند در ماه رمضان بزرگ‌ترین عملیات از زمان آغاز تجاوز را علیه دشمن انجام دهند».

وی تأکید کرد که تأسیاست حیاتی وابسته به دشمن متجاوز در عمق خاک عربستان در دو منطقه ریاض مورد هدف قرار گرفت.

این سخنگو گفت: « ما در این عملیات نظامی از طریق پهپادهای وابسته به نیروهای هوائی دو ایستگاه پمپاژ نفت در لوله‌های اصلی شماره ۷ و ۸ خط لوله که «رأس التنوره» و «ینبوع» را به یکدیگر متصل کرده و روزانه سه میلیون بشگه نفت پمپاژ می‌کنند، را هدف قرار دادیم».

وی تأکید کرد این عملیات نظامی موفقیت‌آمیز که با مشارکت و همکاری نیروهای شریف این مناطق صورت گرفت، ‌موفق به توقف کامل پمپاژ نفت در این خط لوله اصلی شد و به  صورت مستقیم بر اقتصاد دشمن تأثیر گذاشت. 

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن گفت: «ما از طریق این عملیات نوعی به جنایت‌های دشمن علیه مردم عزیز کشور یمن و محاصره اقتصادی همیشگی پاسخ قانونی و مشروع دادیم و وعده فرماندهی انقلاب به انجام عملیات و هدف قرار دادن تأسیاست حیاتی دشمن در صورت ادامه تجاوز را عملی کردیم».

وی در ادامه خاطر نشان کرد که فرماندهی کل انقلاب بر آمادگی نیروهای مسلح با تمام تشکیلات و ارگان‌های آن برای انجام عملیات دیگر در صورت ادامه تجاوز و نقض حاکمیت ملی تأکید می‌کند و نیروهای مسلح نیز به کشورهای ائتلاف متجاوز نسبت به ادامه تجاوز و محاصره علیه مردم مقاوم یمن و غارت ثروت‌های آن و هدف قرار دادن ملت هشدار می‌دهد.

حمله پهپادی نیروهای مسلح یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر