کد خبر: 762178 A

وزارت کشور بحرین عصر روز گذشته -شنبه- بزرگ‌ترین مرجع شیعی این کشور را به همسویی با اعمال تروریستی متهم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)،‌ وزارت کشور بحرین عصر روز گذشته- شنبه- با انتشار بیانیه­‌ای نوشت: «با توجه به اینکه منطقه شاهد اوضاع بسیار پیچیده­‌ای است،‌ آگاهی و هوشیاری همگانی در نحوه تعامل با این شرایط، بسیار کلیدی خواهد بود».

در ادامه این بیانیه آمده است: «ابتدا باید از مسئولیت ملی وزارت کشور در حفظ امنیت و ثبات و تأکید بر اصول و مبانی قانون اساسی در حفظ کیان دولت و ملت و احترام به آزادی بیان بدون آسیب زدن به وحدت ملی آغاز کرد».

وزارت کشور بحرین در ادامه مواضع ادعایی خود، اعلام کرد: «با توجه به رشد و شکوفائی بحرین در سایه دیدگاه­‌های خردمندانه «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه این کشور که برای همه مردم کاملا ملموس است، باید گفت که برخی به دنبال سوء استفاده از فضای باز و مرحله اصلاحی هستند که در کشور حاکم است و این اتفاق از طریق مواضع و اظهارات و بیانیه­‌هایی صورت می­‌گیرد که چند سالی است به دور از مسئولیت ملی به دنبال بحرانی کردن اوضاع امنیتی درست در زمانی است که دستگاه امنیتی برای بازگرداندن آرامش و ثبات اجتماعی تلاش می‌­کند».

در ادامه مواضع بی‌اساس رژیم آل خلیفه ادعا شده است که منبر «عبدالله الغریفی» بزرگ‌ترین مرجع شیعه در بحرین، هیچ عملیات تروریستی را محکوم نمی­‌کند بلکه با آنها همسویی می­‌کند. آنچه که در بحرین اتفاق افتاد، به وضوح به تحریک از جانب خارج و به طور خاص از سوی پیروان این مرجع در منطقه بوده است. هر کس که موضع و مرجعیت ملی را اتخاذ نکند، قطعا در حلقه همکاری با این نیت‌‌های خصمانه­‌ای قرار دارد که امینت بحرین را هدف قرار می­‌دهند.

وزارت کشور بحرین افزود: «منامه به حکم خردمندی پادشاه و آگاهی و هوشیاری مردم مؤمن و وفادار به سمت ثبات و جامعه­‌ای امن و فضایی آرام و شکوفا  پیش رفته و آینده کشور، نیازمند مواضع و صداهای حمایتگری است که مسئولیت ملی را به عهده گیرند. اما صداهای بی‌طرفی که مخالفت با قانون را توجیه می­‌کنند و به اقتضاها و نیازهای مصلحت ملی ملتزم نبوده و از هویت ملی عربی محافظت نمی­‌کنند،‌ در چشم‌اندازهای آینده ملی ما هیچ جایگاهی ندارند. مصلحت ملی مقتضی است که همگان مسئولیت خود را در قبال ایفای نقش مهم و حمایتگر از تلاش­‌ها برای تقویت ثبات و ایجاد آرامش به عهده گیرند تا کشور و امنیت آن حفظ و از صلح و ثبات داخلی بهره‌مند شود».

وزارت کشور بحرین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر