کد خبر: 761746 A

بلومبرگ گزارش داد؛

آمریکا چین را تهدید کرد که در صورت عدم توافق در یک ماه آینده تعرفه‌های بیشتری را بر وادرات کالا از پکن اعمال خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، به چین یک ماه فرصت داد تا با این کشور بر سر مسائل تجاری به توافق برسد، در غیر این صورت واشنگتن بر واردات تمام کالا‌ها از پکن تعرفه اعمال خواهد کرد. 

این تهدید روز گذشته -جمعه- پس از آن صورت گرفت که ترامپ تعرفه بر واردات شماری از کالاهای چینی را به ۲۵ درصد افزایش داد. این در حالی است که ترامپ در چند پیام توئیتری اعلام کرد که مذاکره با نمایندگان تجاری چین «صریح و سازنده» بوده است. 

ترامپ در پیامی که در حساب توئیتری‌اش منتشر شد، اعلام کرد: «رابطه من و رئیس‌جمهوری چین همچنان بسیار قوی است و گفت‌وگو درباره آینده همچنان ادامه خواهد یافت.»

چند منبع که در جریان گفت‌وگوهای تجاری دو طرف قرار دارند، گزارش دادند که نمایندگان آمریکایی در دیدار با «لیو هه» معاون نخست‌وزیر چین، به او گفتند که پکن سه یا چهار هفته برای رسیدن توافق فرصت دارد، در غیر این صورت تعرفه‌هایی اضافی به ارزش ۲۵ درصد بر ۳۲۵ میلیارد دلار کالاهای صادراتی این کشور به ایالات متحده اعمال خواهد شد. 

این منابع گزارش دادند که این تهدید پس از آن صورت گرفت که پس از دو روز گفت‌وگو هیچ یک از دو طرف به نتیجه ملموسی دست نیافتند.

دونالد ترامپ چین و آمریکا لیو هه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر