کد خبر: 761610 A

سی‌ان‌ان:

کاخ سفید شماره تلفن رئیس‌جمهوری آمریکا را به مقام‌های سوئیس داده تا در صورت نیاز در اختیار تهران قرار دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی‌ان‌ان، پس از آن‌که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، آشکارا از مقام‌های ایران خواست تا با او تماس بگیرند، کاخ سفید روز پنج‌شنبه با سوئیس ارتباط برقرار کرد تا شماره تلفن ارتباطی با رئیس‌جمهوری ایالات متحده را در اختیار تهران قرار دهد. این خبر را دو منبع دیپلماتیک اعلام کردند. 

یکی از این دو منبع گفت که سوئیس احتمالا تنها در صورتی این شماره را به مقام‌های ایران خواهد داد که آن‌ها خود چنین درخواستی داشته باشند و بعید هم به نظر می‌رسد که چنین اتفاقی روی دهد. مقام‌های کاخ سفید اعلام کرده‌اند که پیشنهادهای ترامپ صادقانه هستند. 

کاخ سفید از اظهارنظر درباره این خبر خودداری کرد.   

ترامپ پنجشنبه گذشته طی سخنانی گفته بود: «دوست دارم ایرانی‌ها با من تماس بگیرند. می‌دانید که جان کری با آنها زیاد در تماس است. او به ایرانی‌ها می‌گوید این کار را نکنند».

به گزارش یورونیوز، ترامپ خواستار تعقیب قضایی جان کری به دلیل نقض قانون لوگان شد.

بر اساس قانون لوگان هر شهروند یا مقام غیرمسئول آمریکایی، اگر با کشور متخاصم بدون اجازه مقامات ایالات متحده رابطه برقرارکند، مجرم محسوب می‌شود.

پیش از این هم ترامپ در توئیتی، جان کری را متهم به نقض قانون لوگان کرده بود و نوشت: «جان کری و دیگر افرادی که به او کمک کردند تا آمریکا وارد یک توافق بد هسته‌ای با ایران شود، به ایران توصیه‌های خیلی بدی کرده‌اند. آیا این نقض بزرگ قانون لوگان نیست؟»

 

ایران و آمریکا سوئیس دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر