کد خبر: 761603 A

رئیس‌جمهوری ترکیه از استانداردهای دوگانه در جنگ علیه ترور انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری تی‌آرتی، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه، روز گذشته -جمعه- در ضیافت افطار در جمع سفرا گفت که ترکیه به‌زودی سوریه را از وجود تروریست‌ها پاک‌سازی می‌کند.

این مهمانی افطار در دفتر حزب عدالت و توسعه برگزار شد. 

اردوغان گفت که ترکیه از تروریسم بسیار آسیب دیده و در مواجهه با آن تجربه دارد. 

رئیس‌جمهوری ترکیه ادامه داد: «به این دلیل، تلاش زیادی کرده‌ایم برای آن‌که جهان را برای مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری بسیج کنیم.»

وی با انتقاد از استانداردهای دوگانه در جنگ علیه ترور گفت که اروپا با گروه‌های تروریستی حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) و یگان‌های مدافع خلق (ی‌پ‌گ) مماشات و حتی از آن‌ها «حمایت می‌کند». 

رئیس‌جمهوری ترکیه افزود: «ده‌ها هزار کامیون پر از سلاح و تجهیزات نظامی در اختیار گروه‌های تروریستی در شمال سوریه قرار گرفته و ما اکنون مشغول مبارزه با آنان هستیم.»

اردوغان همچنین گفت که آنکارا به‌زودی مرز ترکیه با سوریه را از وجود تروریست‌ها پاک خواهد کرد و کاری خواهد کرد که چهار میلیون سوری به وطن خود بازگردند. 

وی همچنین با اشاره به رویدادهای اسلام‌ستیزانه گفت که ترکیه از سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی خواسته تا روی ۱۵ مارس را «روز جهانی همبستگی علیه اسلام‌هراسی» نام‌گذاری کنند.

رجب طیب اردوغان سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر