کد خبر: 761564 A

دولت ایالات متحده آمریکا هم‌زمان با اقدام‌های ضد ایرانی خود، به کشتی‌های تجاری و نفت‌کش‌های این کشور که در آب‌های استراتژیک خاورمیانه تردد می‌کنند، نسبت به حمله احتمالی مستقیم یا نیابتی ایران هشدار داد!

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، اداره دریانوردی آمریکا در بیانیه‌ای که روز -جمعه- منتشر شد، اعلام کرد که بر اساس گزارش‌ها، ایران تدارکات خود را برای انجام عملیات تهاجمی علیه نیروها و منافع آمریکا در منطقه خلیج فارس افزایش داده است. این بیانیه وضعیت هشدار را تا پنج نوامبر سال جاری تعیین کرده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «از اوایل ماه می و پس از تهدید به بستن تنگه هرمز، احتمال این که ایران یا گروه‌های نیابتی این کشور در منطقه علیه منافع ایالات متحده و یا شرکای آن، از جمله زیرساخت‌های تولید نفت دست به حملاتی بزنند، افزایش یافته است.»

در ادامه اعلام شده است: «امکان دارد ایران و عوامل نیابتی‌اش ناوهای نظامی یا کشتی‌های نفتکش آمریکایی را در دریای سرخ، خلیج فارس یا باب‌المندب مورد هدف قرار دهد.»

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که ایران بارها تاکید کرده آغازگر هیچ حمله‌ای نخواهد بود و در صورت تجاوز دشمن، به شدت با متجاوزان برخورد خواهد کرد.

 

تنگه هرمز کشتی‌های تجاری آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر