کد خبر: 760452 A

معمولا شمار شرکت‌کنندگان در انتخابات پارلمان اروپا در بریتانیا بسیار پایین است، اما امسال چنین به نظر می‌رسد که این انتخابات نقش همه‌پرسی جدیدی را درباره برگزیت ایفا کند.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه خبری یورو نیوز، پس از آن‌که بریتانیا برای اجرای طرح برگزیت شش ماه از اتحادیه اروپا فرصت گرفت، کارزارهای انتخاباتی برای انتخابات پارلمان اروپا که بناست از ۲۳ تا ۲۶ می برگزار شود به راه افتاده است. برگزاری این انتخابات در بریتانیا بیش از ۱۱۰ میلیون یورو هزینه در پی خواهد داشت. 

اما بسیاری در این کشور، از جمله نخست‌وزیر این کشور، باور دارند که این کار اتلاف وقت است. «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا، گفت: «گمانم نمی‌کنم درست باشد که سه سال پس از آن‌که مردم رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند، در این کشور انتخابات پارلمان اروپا برگزار شود.»

یکی از سیاستمدارانی که در نظرسنجی‌های انتخابات پارلمان اروپا پیشتاز است «نایجل فاراژ»، رهبر پیشین حزب یوکیپ، است که اخیرا به خاطر حضور در برنامه‌ای در آمریکا که بر نظریات توطئه متمرکز بود، مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود. 

خود فاراژ اما توجهی به این انتقادها ندارد و معتقد است که شانس خوبی برای ورود دوباره به پارلمان اروپا دارد. وی در این‌باره گفت: «در مناطقی که در سال ۲۰۱۴ به حزب یوکیپ رای دادند و از محافظه‌کاران حمایت می‌کنند، اوضاع ما بسیار خوب پیش می‌رود. در مناطقی که همیشه از حزب کارگر حمایت می‌کنند، جای پای ما کم‌کم دارد محکم می‌شود. پیام بزرگی در این قضیه نهفته است و اگر بتوانیم رای هواداران حزب کارگر را به خود جلب کنیم، پیروزی بزرگی نصیب‌مان خواهد شد.»

فاراژ اما تنها نیست. اخیرا «ان ویدکامب»، وزیر دولت در سایه، به جبهه او پیوسته است. ویدکامب گفته که بسیاری از ورزا از ترزا می ناامید شده‌اند. 

معمولا شمار شرکت‌کنندگان در انتخابات پارلمان اروپا در بریتانیا بسیار پایین است، اما امسال چنین به نظر می‌رسد که این انتخابات نقش همه‌پرسی جدیدی را درباره برگزیت ایفا کند.

برگزیت نایجل فاراژ انتخابات پارلمان اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر