کد خبر: 760320 A

سفیر امارات در هلند:

سفیر امارات در هلند با تمرار مواضع ادعایی پیشین خود، دلیل قطع روابط أبوظبی با دوحه را حمایت قطر از گروه­‌های تروریستی اعلام کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز عربی،‌ سفیر امارات در هلند مدعی شد که دلیل قطع روابط دیپلماتیک أبوظبی بادوحه حمایت قطر از گروه­‌های تروریستی بوده است.

در همین حال، خبرگزاری رسمی قطر (قنا) روز گذشته- دوشنبه- اعلام کرد که «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر یک تماس تلفنی از «خلیفه بن سلمان بن حمد آل خلیفه» نخست‌وزیر بحرین به مناسبت تبریک حلول ماه رمضان دریافت کرده است. 

این نخستین تماس تلفنی است که از زمان قطع روابط دو جانبه در ماه ژوئن ۲۰۱۷ بین امیر قطر با یکی از سران بحرینی برقرار می‌شود. 

بحرین، امارات، عربستان سعودی و مصر روابط با دوحه را به اتهام حمایت قطر از تروریسم قطع کرده بودند حال ‌آن‌که قطر چنین اتهامی را رد کرده است. 

در بیانیه صادر شده توسط دفتر نخست‌وزیری بحرین آمده است: «این تماس تلفنی فقط بر بعد اجتماعی تبادل تبریک‌ها به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان متمرکز بوده است». 

خبرگزاری رسمی بحرین به نقل از وزیر امور شورای وزیران اعلام کرد که این تماس بین نخست‌وزیر و امیر قطر در حقیقت نشان‌دهنده موضع رسمی بحرین نبوده و بر پایبندی منامه به دوستانش، ریاض، أبوظبی و قاهره در موضوع قطر تأثیر نمی‌گذارد.

قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر