کد خبر: 760230 A

خبرگزاری رسمی قطر روز گذشته -دوشنبه- اعلام کرد که امیر این کشور یک تماس تلفنی از نخست‌وزیر بحرین به مناسبت تبریک حلول ماه رمضان دریافت کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از الحرة،‌ خبرگزاری رسمی قطر (قنا) روز گذشته- دوشنبه- اعلام کرد که «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر یک تماس تلفنی از «خلیفه بن سلمان بن حمد آل خلیفه» نخست‌وزیر بحرین به مناسبت تبریک حلول ماه رمضان دریافت کرده است. 

این نخستین تماس تلفنی است که از زمان قطع روابط دو جانبه در ماه ژوئن ۲۰۱۷ بین امیر قطر با یکی از سران بحرینی برقرار می‌شود. 

بحرین، امارات، عربستان سعودی و مصر روابط با دوحه را به اتهام حمایت قطر از تروریسم قطع کرده بودند حال ‌آن‌که قطر چنین اتهامی را رد کرده است. 

در بیانیه صادر شده توسط دفتر نخست‌وزیری بحرین آمده است: «این تماس تلفنی فقط بر بعد اجتماعی تبادل تبریک‌ها به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان متمرکز بوده است». 

خبرگزاری رسمی بحرین به نقل از وزیر امور شورای وزیران اعلام کرد که این تماس بین نخست‌وزیر و امیر قطر در حقیقت نشان‌دهنده موضع رسمی بحرین نبوده و بر پایبندی منامه به دوستانش، ریاض، أبوظبی و قاهره در موضوع قطر تأثیر نمی‌گذارد.

ماه رمضان امیر قطر نخست‌وزیر بحرین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر