کد خبر: 759723 A

بعد از ادعای کاردار سفارت امریکا در بغداد، مبنی بر اینکه مقاومت عراق از سپاه پاسداران پول می‌گیرد و مانع بازگشت آوارگان به شهرهایشان می‌شود، نُجَباء خاطرنشان کرد که امریکا با طرح این مطالب خلاف واقع در صدد است علاوه بر تحریک افکار عمومی، ملی‌گرایی این جنبش را زیر سؤال ببرد.

به گزارش ایلنا، اخیرا «جوی هود» کاردار سفارت آمریکا در بغداد، طی گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی عراق مدعی شد که سپاه پاسداران سالانه هزینه هنگفتی برای تأمین مالی گروه‌های عراقی از جمله مقاومت اسلامی نُجَباء صرف می‌کند.

وی همچنین بدون اشاره به حمایت دولت متبوع خود از تروریست‌ها، ادعا کرد که حشد شعبی مانع از بازگشت آوارگان به شهرها و منازلشان می‌شود و شرایط بغرنجی را برای این شهروندان عراقی رقم زده است!

نُجَباء در واکنش به اظهارات کاردار سفارت آمریکا در بغداد، خاطرنشان کرد که امریکا با طرح این مطالب خلاف واقع در صدد است علاوه بر تحریک افکار عمومی، ملی‌گرایی این جنبش را زیر سؤال ببرد.

مقاومت اسلامی نُجَباء ضمن تأکید بر اینکه رابطه‌اش با سپاه پاسداران ربطی به مسائل مالی ندارد، از برخی سیاستمداران عراقی نیز به‌دلیل هم‌صدایی با آمریکا در اتهام‌پراکنی علیه مقاومت و سپاه پاسداران به‌شدت انتقاد کرد.

همزمان، منابع خبری از تحرکات جدید نیروهای امریکایی و عکس‌العمل گروه‌های الحشد الشعبی به آن خبر داده‌اند.

به گزارش وب‌سایت عراقی «الإباء»، آمریکا در مرز عراق ـ سوریه تعدادی نیرو و تجهیزات نظامی مستقر کرده و متقابلا جنبش نُجَباء با اعتراض به این اقدام تحریک‌آمیز، هشدار داده است که اگر مرزهای عراق به روی تکفیری‌های داعش باز شود، نظامیان آمریکایی‌ را هدف قرار خواهد داد.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا که از روابط سازنده و هم‌افزایی سپاه پاسداران با مقاومت اسلامی نُجَباء ناخرسند است، نام هردو را در لیست سازمان‌های تروریستی گنجانده و تحریم کرده است.

 

مقاومت اسلامی نجباء کاردار آمریکا در عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر