کد خبر: 759691 A

حفتر در پیامی به نیروهایش:

فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی شب گذشته- یکشنبه- با ارسال نامه‌ای از نیروهایش خواست درس بیشتر و بزرگ‌تر به نیروهایی دهند که از طرابلس و دولت وفاق ملی دفاع می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی،‌ «خلیفه حفتر» فرمانده موسوم به نیروهای ارتش ملی لیبی از افرادش خواست که به افراد به توصیف خود دشمن که از طرابلس و دولت وفاق ملی دفاع می‌کنند، درس بیشتر و بزرگ‌تری دهند.

جنگ در لیبی از تاریخ چهارم آوریل بین نیروهای حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی به ریاست «فائز السراج» در جنوب طرابلس و مناطق اطراف آن آغاز شده است. 

حفتر با ارسال نامه‌ای به نیروهایش که توسط «احمد المسماری» سخنگوی وی قرائت و چند ساعت پیش از آغاز ماه رمضان منتشر شد، ‌این درخواست را ارائه داده است. 

حفتر در نامه‌اش نوشت: «افسران و سربازان مبارز در نیروهای مسلح و نیروهای پشتیبان! این روزهای نیکو را به شما تبریک گفته و از شما می‌خواهم با قدرت و عزم راسخ درسی بزرگ‌تر از درس‌های پیشین به دشمن دهید چنانچه همیشه نیز این گونه بوده‌اید، ‌تا زمانی که سرزمین عزیزمان از حضور آنها پاک شود! شما ای قهرمانان شجاع در زمان لازم مردان شجاعی باشید که در عین پایبندی به حفظ جان غیر نظامیان و اموال آنها بر دشمنان خود سخت بتازید». 

در نامه حفتر به نیروهایش تعدادی از احکام نظامی چون تعقیب و گریز دشمن و تهدید اماکن حضور آن،‌ حمله سریع و پیوسته برای تشویش دشمن و غافلگیر کردن آن، حفظ مهمات به ویژه پس از تحقق پیروزی،‌ توجه به فریب‌های دشمن و گرفتن قدرت عمل و ابتکار از آن، همکاری و هماهنگی بین نیروها در زمینه وظایف، طرح‌ها و زمان ذکر شده است.

در این نامه همچنین دستور داده شده که نیروها مواظب کیفیت و ماهیت زمین جنگ و ویژگی‌های آن و میزان تأثیر آن در عملیات حمله و سرعت پیشروی باشند.

حفتر در این نامه تأکید کرده است که نیروهای ارتش و نیروهای هوائی  باید در صورت عقب‌نشینی دشمن، آنها را تعقیب کرده و اجازه فرار و گریز ندهند و آنها را نابود کنند.

نامه حفتر درست زمانی مطرح شده که هیأت سازمان ملل برای حمایت از لیبی از طرف‌های درگیر جنگ خواسته است که به آتش‌بس انسانی برای مدت یک هفته پایبند باشند. 

نیروهای مسلح طرابلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر