کد خبر: 759153 A

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نسبت به عدم پذیرش رئیس جمهوری این کشور برای تحویل قدرت در صورت شکست در انتخابات ۲۰۲۰ با اختلاف اندک آراء ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز عربی، روزنامه تایمز نوشت که ««نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نگران است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور فقط در صورتی که با اختلاف زیاد آراء در انتخابات ۲۰۲۰ شکست بخورد، قدرت را تحویل دهد و در صورت باخت با اختلاف اندک، قدرت را واگذار نکند.

پلوسی روز چهارشنبه گفته بود که آمریکا باید برای مقابله با این موضوع آماده و تقویت شود، چنانچه در سال ۲۰۱۸  نیز اگر دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای مجلس نمایندگان با اکثریت آرا پیروز نمی‌شدند،‌ ترامپ حتما تشویش ایجاد می‌کرد. 

دموکرات‌ها در انتخابات کنگره در سال ۲۰۱۸ میلادی ۴۰ کرسی را کسب کردند که این در نوع خود بزرگ‌ترین پیروزی برای آنها از سال ۱۹۷۴ بوده است. 

ترامپ در انتخابات ۲۰۱۸ نسبت به آنچه خود رأی‌گیری غیر قانونی توصیف می‌کرد،‌ هشدار داده بود. وی در انتخابات سال ۲۰۱۶ نیز اعلام کرده بود که میلیون‌ها رأی به صورت غیر قانونی به نفع «هیلاری کلینتون»‌ نامزد وقت حرب دموکرات  محاسبه شده است. 

پلوسی به دموکرات‌ها توصیه کرد که برای استیضاح و عزل ترامپ به دلیل گزارش «رابرت مولر»، بازرس ویژه پرونده احتمال دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا تلاش نکنند. پیش از این نیز وی تأکید کرده بود که ترامپ شایسته عزل نیست.

استیضاح انتخابات رئیس مجلس روسیه هیلاری کلینتون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر