کد خبر: 758730 A

دو کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا خواستار مداخله در شکواییه رئیس‌جمهوری این کشور در زمینه دادخواست مبتنی بر تحقیق در گزارش‌های مالی وی شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دو کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته -جمعه- خواستار مداخله در شکایتی شده‌اند که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، سه فرزندش و شرکت ترامپ علیه احضاریه‌های مجلس مطرح کرده‌تمئ. براساس دادخواست‌های مجلس نمایندگان بانک‌‌های دویچه بانک و شرکت مالی کپیتال وان موظف به ارائه گزارش‌های مالی حساب‌های ترامپ شده‌اند. 

کمیته سرویس‌های مالی و کمیته انتخاب دائم در زمینه اطلاعات اعلام کردند که باید در زمینه شکایت ترامپ دخالت کنند تا «از منافع عمده‌شان در اجرای این دادخواست» به عنوان بخشی از «تحقیقات درباره مسائل مهم ملی» دفاع کنند. 

در شکواییه ترامپ و فرزندانش آمده است: «این تجسس در جهت خدشه‌دار کردن اعتبار دونالد ترامپ و ورود به جنبه‌های خصوصی زندگی ترامپ و خانواده‌اش بوده است. دموکرات‌ها به دنبال یافتن سرنخی در زندگی دونالد ترامپ هستند تا از آن به عنوان ابزاری سیاسی برای تخریب وی استفاده کنند».

کنگره آمریکا در تاریخ پانزدهم آوریل برای شرکت‌های مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی ترامپ احضاریه‌ای مبنی بر کسب اطلاعات اقتصادی وی صادر کرده است. این دو بانک در فعالیت‌های املاکی رئیس‌جمهوری آمریکا فعالیت می‌کنند.

 

کنگره آمریکا دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر