کد خبر: 757318 A

سخنگوی کاخ سفید امروز- سه‌شنبه- اعلام کرد که رئیس جمهوری آمریکا به دنبال آن است تا نام گروه «اخوان المسلمین» را در فهرست تروریستی درج کند.

به گزارش ایلنا به نقل از عربی ۲۱، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا تلاش می‌کند گروه «اخوان المسلمین» را درفهرست تروریستی قرار دهد.

روزنامه نیویورک‌تایمز آمریکا نوشت که کاخ سفید پس از دیدار «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری مصر از واشنگتن، دستورات خود را برای شورای امنیت ملی و دیپلما‌ت‌های این کشور به منظور ایجاد راهکاری برای تحریم اخوان‌المسلمین صادر کرده است. 

بر اساس گزارش این روزنامه، سندرز اعتراف کرد که کاخ سفید در تلاش است اخوان‌المسلمین را گروهی تروریستی قلمداد کند. 

سندرز گفت: «رئیس جمهوری با تیم امنیت ملی و فرماندهان منطقه که همین نگرانی را دارند، ‌در حال رایزنی است و موضوع درج نام اخوان المسلمین در حال طی کردن روند عادی است تا اینکه در قالب بیانیه‌ای رسمی اعلام شود». 

نیویورک تایمز نوشت که السیسی، ترامپ را به انجام چنین اقدامی تحریک کرده و از وی خواسته در زمینه تروریستی خواندن اخوان المسلمین به مصر بپوندد. این روزنامه تأکید کرد که عملی شدن چنین اقدامی  قطعا موجب تحریم اقتصادی این گروه و افراد آنها و منع سفر آنها خواهد شد.

به گزارش نیویورک تایمز،‌ ترامپ از پیشنهاد السیسی استقبال و آن را منطقی اعلام کرده است حتی برخی معاونان ترامپ این اقدام را تعهد به قولش در قبال السیسی توصیف کرده‌اند.

این روزنامه نوشت که موضوع درج نام اخوان المسلمین در فهرست تروریستی در نشست هفته گذشته که برای سیاست‌گذاران از جمله اعضای شورای امنیت ملی برگزار شده بود، ‌جدال برانگیز شد. «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با این تصمیم موافقت کرده و پنتاگون و کارکنان شورای امنیت ملی و برخی دیپلمات‌ها مخالف این تصمیم هستند.

اخوان المسلمین تحریم اقتصادی کاخ سفید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر