کد خبر: 757051 A

نیروی دریایی آمریکا عصر روز گذشته -دوشنبه- اعلام کرد که ناو «یو اس اس روس» این کشور روز شنبه رزمایش‌های دریایی مشترکی را با ناوگان ترکیه در دریای سیاه برگزار کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، نیروی دریایی آمریکا عصر روز گذشته -دوشنبه- با انتشار بیانیه‌ای از انجام رزمایش مشترک بین ناو «یو اس اس روس» این کشور با ناو دریایی ترکیه در دریای سیاه خبر داد.

در این بیانیه تأکید شده است: «تمرین‌های دریایی پیوسته آمریکا با شرکا و متحدانش در دریای سیاه ثبات دریایی منطقه، آمادگی‌های مشترک و توان دریایی را تقویت می‌کند».

وزرای خارجه کشورهای ناتو طی ماه‌های گذشته در واشنگتن برای انجام برخی اقدامات به منظور مقابله با روسیه در منطقه دریای سیاه توافق کردند. 

پنج کشتی دریایی ناتو در تمرین سالانه با عنوان «سپر دریای ۲۰۱۹» به فرماندهی رومانی در دریای سیاه که اواسط ماه جاری میلادی پایان یافت،‌ مشارکت داشتند.

ناوگان دریایی روسیه در واکنش به این رزمایش‌ها،‌ سلسله مانورهایی را همزمان با رزمایش «سپر دریای ۲۰۱۹» برگزار کرد و «الکساندر گرشکو» معاون وزیر خارجه این کشور به ناتو هشدار داد که در تقابل با مسکو بسیار افراط کرده است.

رزمایش مشترک آمریکا و ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر