کد خبر: 754205 A

نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ همچنان بر سر استیضاح رئیس‌جمهوری این کشور با یکدیگر اختلاف دارند.

به گزارش ایلنا  به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ همچنان بر سر استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور، با یکدیگر اختلاف دارند. 

«برنی سندرز» سناتور ایالت ورمانت، شامگاه گذشته -دوشنبه- در پاسخ به این‌که آیا با استیضاح رئیس‌جمهوری این کشور موافق است یا نه پاسخ داد که مجلس نمایندگان باید «تحقیقات سفت و سختی» درباره ترامپ به راه بیندازد، اما هشدار داد که نبرد سیاسی نهایتا به نفع ترامپ تمام خواهد شد. این در حالی است که برخی از اعضای پیشرو حزب دموکرات نظری مخالف با او دارند، از جمله «الیزابت وارن»، نماینده ایالت ماساچوست. 

وارن به همراه «کامالا هریس» نماینده ایالت کالیفرنیا، خواستار استیضاح ترامپ شده و گفته که دموکرات‌ها نباید از نبرد عقب بنشینند. 

وی در این زمینه گفت: «در قانون اساسی آمریکا هیچ استثنایی در این زمینه وجود ندارد.»

این امر نشان از آن دارد که نه‌تنها رویکرد جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها به گزارش «رابرت مولر»، دادستان ویژه بررسی نقش روسی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، با یکدیگر اختلاف بسیار دارد، بلکه در اردوگاه دموکرات‌ها نیز تمرکز آرا به چشم نمی‌خورد.    

دونالد ترامپ الیزابت وارن برنی سندرز انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ در آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر