کد خبر: 748554 A

دبیر کل سازمان ملل امروز- سه‌شنبه- طرف‌های درگیر در لیبی را به توقف فوری عملیات در طرابلس و اطراف آن و بازگشت به میز مذاکره فرا خواند.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل امروز- سه‌شنبه- از تمام طرف‌های درگیر در لیبی خواست که فورا به جنگ در طرابلس و اطراف آن پایان دهند و گفت‌وگو برای دستیابی به راهکار سیاسی را آغاز کنند.

«استفان دوجاریک» سخنگوی رسمی گوترش با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دبیرکل به منظور کاهش تنش و جلوگیری از بروز جنگ فراگیر، خواستار توقف تمام عملیات‌های نظامی در لیبی است.

در این بیانیه آمده است که دبیر کل تأکید می‌کند درگیری‌های لیبی راه حل نظامی ندارد. وی همگان را به آغاز سریع گفت‌وگوها برای دستیابی به راهکار سیاسی فرا می‌خواند.

در این بیانیه تاکید شده است که «غسان سلامه» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور لیبی نیز آماده فراهم کردن زمینه گفت‌وگو است.

گوترش همه طرف‌های درگیر را به پایبندی به تعهدات خود بر اساس قانون انسانی بین‌المللی در زمینه حقوق بشر برای تضمین سلامت همه شهروندان دعوت کرده و تأکید کرد که مردم لیبی شایسته صلح، امنیت، شکوفائی و احترام به حقوق بشر هستند.

دبیر کل سازمان ملل درگیری‌های در لیبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر