کد خبر: 747782 A

بر اساس یک نظرسنجی جدید؛

بر اساس نتایج یک نظر سنجی که روز گذشته- یکشنبه- اعلام شد، محبوبیت رئیس جمهوری برزیل پس از گذشت سه ماه از در دست گرفت قدرت در مقایسه با همتایان پیشین به پایین‌ترین سطح ممکن رسیده است.

به گزارش ایلنا، بر اساس نظرسنجی مؤسسه «دیتافویا»، ۳۰ درصد از مردم برزیل معتقد هستند که دولت «ژایر بولسونارو» رئیس جمهوری این کشور بد یا  افتضاح است، ۳۲ درصد مردم، آن را خوب یا عالی می‌دانند و ۳۳ درصد نیز این دولت را متوسط توصیف کرده‌اند.

با این وجود، ۵۹ درصد شرکت‌کنندگان در این نظر سنجی گفتند که انتظار دارند دولت راست افراطی خوب یا عالی شود. 

بر اساس گزارش این مؤسسه، محبوبیت بولسونارو پیش از تصدی پستش در تاریخ اول ژانویه بالاتر از ۶۵ درصد بوده و این محبوبیت  از زمان در دست گرفتن قدرت نسبت به همتایان پیشین وی کاهش یافته است. 

در این نظر سنجی دو هزار و ۸۶ نفر که سن آنها ۱۶ سال و بالاتر بوده، شرکت کرده‌اند. 

«دیلما روسف» رئیس جمهوری پیشین چپ‌گرای برزیل در سال ۲۰۱۱ میانگین هفت درصد نارضایتی را در سه ماه نخست ریاستش ثبت کرده بود و این در حالی است که میزان نارضایتی از «لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا»، همتای پیشین او نیز در سال ۲۰۰۳ به طور میانگین ۱۰ درصد بوده است.

اما «فرناندو کولور دی ملو» نخستین رئیس‌جمهور منتخب مردم برزیل پس از دیکتاتوری نظامی است که نسبت معترضان به عملکرد او پس از سه ماه حکومت ۱۹ درصد در سال ۱۹۹۰ بوده است. کولور به دنبال اتهام‌های فساد علیه وی در سال ۱۹۹۲ دو سال پس از رسیدن به قدرت استعفا داد. 

بولسونارو در واکنش به نتایج این نظرسنجی گفت: «من وقت خود را برای اظهارنظر درباره نظرسنجی مؤسسه دیتافویا که پیش از این نیز شکست من در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری را پیش‌بینی کرده بود، تلف نمی‌کنم».

بولسونارو ۶۴ ساله با کسب ۵۵ درصد آرا مقابل «فرناندو حداد» که ۴۵ درصد آرا را کسب کرده بود، پیروز شد.

ژایر بولسونارو ترامپ حاره‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر