کد خبر: 746749 A

نیروی هوایی هند در بیانیه‌ای با رد گزارش مجله «فارن پالسی» بار دیگر تاکید کرد که یک هواپیمای پاکستانی در پی نبرد هوایی با یک هواپیمای می-۲۱ هند سرنگون شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه تایمز آو ایندیا، هند روز گذشته گزارش مجله آمریکایی «فارن پالسی» را مبنی بر این‌که این کشور جنگنده اف-۱۶ پاکستان را سرنگون نکرده است، رد کرد. نیروی هوایی هند روز گذشته -جمعه- در بیانیه‌ای اعلام کرد که این جنگنده پاکستانی در پی نبرد هوایی با یک هواپیمای می-۲۱ سرنگون شده است. 

در بیانیه نیروی هوایی هند آمده است: «نیروهای هندی خروج خلبان از دو منطقه متفاوت در آن روز را تایید کردند. این دو منطقه هشت الی ۱۰ کیلومتر با یکدیگر اختلاف دارند. نخستین خروج برای هواپیمای نیروهای هوایی هند و دومی از آن نیروی هوایی پاکستان بود. اطلاعات جمع‌آوری‌شده نشان از آن دارد که این هواپیما، جنگنده اف-۱۶ بوده است.»

منابع نیروی هوایی هند همچنین اعلام کردند که مکالمه‌های ضبط‌شده از سوی نیروهای هوایی پاکستان نشان از آن دارد که این جنگنده اف-۱۶ به مقر خود بازنگشته است. 

بر اساس این گزارش، موضع نیروی هوایی هند در حالی اتخاذ می‌شود که پاکستان بارها تاکید کرده است که هیچ جنگنده اف -۱۶ خود را از دست نداده است.

هند و پاکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر