کد خبر: 744603 A

داگ کالینز:

یکی از اعضای بلندمرتبه جمهوری‌خواه در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که انتشار نسخه تدوین‌نشده گزارش دادستان ویژه این کشور زیر پا گذاشتن قانون است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از اعضای بلندمرتبه جمهوری‌خواه در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته -جمعه- گفت که چنانچه «ویلیام بار»، دادستان کل ایالات متحده، گزارش «رابرت مولر»، دادستان ویژه پرونده دست داشتن احتمالی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور،‌ را بدون ویرایش منتشر کند «قانون را زیر پا گذاشته است.»

ویلیام بار پیشتر در نامه‌ای به قانون‌گذاران اعلام کرده بود که بناست نسخه تدوین‌شده گزارش ۴۰۰ صفحه‌ای مولر را درباره اتهام دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا تا نیمه آوریل منتشر کند. وی در این نامه که روز گذشته آن را به قانون‌گذاران داد گفت که ممکن است این گزارش را زودتر از موعد مقرر نیز منتشر کند. 

«داگ کالینز»، از اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، در بیانیه‌ای که در توئیتر آن را منتشر کرد گفت: «دادستان کل ویلیام بار در انتشار عمومی گزارش مولر از روند قانون و سیاست‌گذاری‌های موجود بهره می‌برد. انتشار این گزارش بدون هرگونه ویراست و تدوین زیر پا گذاشتن قانون تلقی می‌شود.»

رابرت مولر ویلیام بار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر