کد خبر: 741211 A

وزیر انرژی عربستان:

وزیر انرژی عربستان گفت که نسبت به ادامه تعهدش مبنی بر کاهش تولید نفت که میان سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و کشورهای غیرعضو صورت گرفته، امیدوار است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «خالد الفالح» وزیر انرژی عربستان، امروز -یکشنبه- گفت که نسبت به ادامه تعهدش مبنی بر کاهش تولید نفت که میان سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و کشورهای غیرعضو صورت گرفته، امیدوار است. 

وی در نشستی خبری در باکو گفت: «بدیهی است که نسبت به اجرای توافق اوپک با کشورهای غیرعضو خوش‌بینم. این توافق با استانداردهای تاریخی مستحکم و قابل‌اتکا است».

وزیر انرژی عربستان در ادامه به خبرنگاران گفت که مجموع کاهش تولید نفت در دو ماهه آغازین سال جاری میلادی کمتر از زمان مشابه در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ است، اما تولیدکنندگان نفت «به‌زودی خود را به میزان مقرر می‌رسانند».

این مقام سعودی همچنین افزود: «اجازه نخواهیم داد که امنیت بخش انرژی با هر رویدادی مورد تهدید قرار بگیرد، اما در عین حال سرمایه‌گذاران و شرکت‌های نفت و گاز را رها نخواهیم کرد تا در بی‌خبری بمانند و ندانند در زمینه محیط باثبات سرمایه‌گذاری قرار است چه پیش بیاید».

 

اوپک خالد الفالح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر