کد خبر: 740760 A

گلدمن ساکس:

«گلدمان ساکس» بانک سرمایه‌گذاری آمریکا اعلام کرد که افزایش تقاضا برای نفت همراه با کاهش تولید و عرضه این محصول باعث افزایش قیمت نفت خام دریای برنت فراتر از هر بشگه هفتاد دلار خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، بانک سرمایه‌گذاری آمریکا (گلدمن ساکس) اعلام کرد که افزایش تقاضا همزمان با کاهش تولید و عرضه نفت باعث افزایش قیمت این ماده، فراتر از مرز ۷۰ دلار در هر بشکه برای کوتاه‌مدت خواهد شد. 

رویترز به نقل از این بانک نوشت که تقاضا در ابتدای سال ۲۰۱۹ بسیار بالا بوده و بیانیه‌های دهه اخیر حاکی از آن است که نگرانی‌ها درباره تقاضای نفت احتمالا به شدت کاهش یابد.

گلدمن ساکس بر اساس بیانیه‌های منتشر شده درباره تقاضا که از افزایش مصرف در ماه ژانویه  به میزان یک میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه در روز خبر می‌دهد،‌ برآورد می‌کند که تقاضای کل جهانی در طول این ماه به میزان دو میلیون بشکه در روز افزایش یافته است. این رشد در تقاضا در بازارهای نوظهور و نیز پیشرفته مشهود بود.

این بانک سرمایه‌گذاری اعلام کرد که خسارت‌های ناشی از کاهش عرضه نفت در سال ۲۰۱۹ همزمان با کاهش تولید اوپک حتی  کمتر از میزان تعیین شده و نیز کاهش سریع تولید ونزوئلا بسیار بالا بوده است.

در بیانیه این بانک تأکید شده است که بحران سیاسی ونزوئلا باعث افزایش نگرانی‌ها از این موضوع شده که کاهش تولید به دلیل تحریم‌های نفتی آمریکا فراتر از معافیت لیبی است و پیامد آن کاهش تولید جهانی به پایین‌تر از سطح مورد انتظار و در نتیجه کاهش روز افزون عرضه نفت خام سنگین می‌شود.

قیمت نفت خام با ۲۵ درصد افزایش از ابتدای سه ماهه اول به بهترین عملکرد فصلی خود از اواسط سال ۲۰۱۶ رسیده است.

قیمت نفت خام گلدمن ساکس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر