کد خبر: 740671 A

خوان گوایدو:

رهبر مخالفان ونروئلا و رئیس خودخوانده این کشور، اعلام کرد که بر دارائی‌های شرکت نفتی سیتگو، یکی از شعبه‌های شرکت ملی نفت ونزوئلا در آمریکا تسلط پیدا کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «خوان گوایدو» رهبر مخالفان و رئیس خودخوانده ونزوئلا با انتشار توئیتی نوشت: «آنها خواستند که همه چیز را چاول کنند اما ما بر شرکت سیتگو تسلط داریم، ما مجوز ادامه فعالیت این شرکت را در اختیار داریم و به این ترتیب می‌توانیم یکی از مهمترین دارائی‌های وابسته به دولت را نجات دهیم».

آمریکا عصر روز گذشته- جمعه- مجوز فعالیت دو شرکت «سیتگو» و «پی دی وی هلدینگ» را تاریخ ۲۸ آوریل تمدید کرد که بر این اساس امکان انجام برخی معاملات فراهم می‌شود.

وزارت دارائی آمریکا اعلام کرد که این تدابیر مانع دستیابی «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا به مبالغ مالی حاصل از فعالیت این دو شرکت مذکور می‌شود. این در حالی است که ۴۹.۹ درصد  از سهام شرکت سیتگو متعلق به شرکت روسی «روس نفت» است.

مخالفان ونزوئلایی در پایان ماه فوریه هیات مدیره جدیدی را برای شرکت سیتگو تعیین کردند و به دنبال انتخاب یک رئیس جمهوری جدید برای این شرکت بودند.  شرکت مذکور بلافاصله با شرکت مادر «پی دی وی اس ای» قطع ارتباط کرد.

در تاریخ ۲۸ فوریه واشنگتن تحریم‌های جدیدی علیه «پی‌دی‌وی‌اس‌ای» اعمال و دارائی‌های این شرکت در آمریکا را به ارزش هفت میلیارد دلار توقیف و کرد و مانع هر نوع معامله با آن شد.

ونزوئلا شرکت نفتی سیتگو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر