کد خبر: 738246 A

برای نخستین بار؛

بنیانگذار شرکت امنیتی بلک‌واتر و از نزدیکان رئیس‌جمهوری آمریکا، در گفت‌وگو با شبکه الجزیره برای نخستین‌بار گفت که با یکی از پسران رئیس‌جمهوری ایالات متحده درباره «سیاست مربوط به ایران» دیدار کرده بود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ایندپندنت، «اریک پرینس»، بنیانگذار شرکت امنیتی بلک‌واتر و از نزدیکان رئیس‌جمهوری آمریکا، در گفت‌وگو با شبکه الجزیره برای نخستین‌بار گفت که با یکی از پسران «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، درباره «سیاست مربوط به ایران» دیدار کرده بود. این در حالی است که وی ممکن است به شهادت دروغ متهم شود. 

وی اعتراف کرد که پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۶، با یکی از پسران ترامپ، فرستاده عربستان سعودی و نماینده‌ای از امارات متحده در برج ترامپ دیدار کرده بود. 

این در حالی است که وی یک سال پیش در برابر کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان سوگند خورده بود که چنین ملاقاتی روی نداده بود. 

به گزارش نیویورک تایمز، پرینس در آگوست ۲۰۱۶ ترتیب دیدار با پسر بزرگ ترامپ و «جورج نادر»، تاجر لبنانی‌-آمریکایی، را داده که براساس گزارش‌ها بارها از عزم عربستان سو امارات برای کمک به پیروزی ترامپ در انتخابات حرف زده بود. 

گزارش‌ها حاکی از آن است که در این دیدار «استفن میلر» مشاور ارشد سیاسی ترامپ و «جوئل زامل»، یک متخصص اسرائیلی حوزه رسانه‌های اجتماعی، نیز حضور داشتند.

وی در مصاحبه با «مهدی حسن» گزارشگر شبکه الجزیره، که روز جمعه منتشر شد از روی دادن این دیدار خبر داد، اما گفت که کمیته مجلس نمایندگان در این‌باره از او سؤالی نپرسیده بود. وی کمی بعد تغییر موضع داد گفت که ممکن است در جلسه استماع کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان درباره این دیدار حرف زده باشد. 

براساس رونوشت این جلسه، پرینس در پاسخ به این پرسش که آیا وی ارتباط رسمی با کاراز ترامپ داشته یا نه پاسخ منفی داده است. 

پس از فشارهای مجری الجزیره، پرینس گفت که «ممکن است آن رونوشت اشتباه باشد.»

 وی سپس افزود: «نمی‌دانم. یادم هست که این موضوع را در جلسه مطرح کردم.»

«تد لیو»، از اعضای کنگره آمریکا، در حساب توئیتری خود نوشت: «به‌نظر می‌رسد که اریک پرینس مرتکب شهادت دروغ شده است.»

دونالد ترامپ کارزار انتخاباتی ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر