کد خبر: 737324 A

رئیس جمهور ترکیه با انتشار پیامی فرا رسیدن هشتم مارس، روز جهانی زن را تبریک گفته و بر حمایت از زنان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه با انتشار پیامی فرا رسیدن ۸ مارس، روز جهانی زن را به تمامی زنان تبریک گفته و اظهار داشت: «این روز را به تمامی زنان که با فداکاری، زحمات و عشق خود باعث جوانه زدن امید در مسیر انسانیت می‌شوند، تبریک می گویم».

اردوغان در این پیام افزود: «در حالی که با عزم و اراده قوی به سوی اهداف سال ۲۰۲۳ گام برمی‌داریم، می‌خواهیم جایگاه زنان که تاج سر ما هستند را در تمامی زمینه‌ها ارتقا دهیم. ما از ابتدای وظیفه خود برای ارتقای مقام و منزلت زنان در تمامی زمینه‌ها از جمله آموزش، بهداشت، کسب و کار بسیار تلاش کردیم و به تلاش‌های خود در این زمینه ادامه می دهیم».

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه ترکیه تمامی شرایط لازم را برای رشد زنان و رسیدن آنها به جایگاه شایسته شان، فراهم کرده‌ است، ادامه داد: «ما هیچ‌گاه از تلاش خود برای تغییر دیدگاه افرادی که نسبت به زنان تبعیض جنسیتی قائل هستند، دست نخواهیم برداشت. احترام به زن عامل اصلی پویایی سنت، تاریخ و زندگی اجتماعی ماست. تبعیض علیه زنان در سیاست، اقتصاد و آموزش نه تنها از نظر زنان، بلکه برای جامعه نیز یک نقص بزرگ است».

ترکیه رجب طیب اردوغان روز جهانی زن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر