کد خبر: 737166 A

روسیه و سوریه از سازمان ملل خواستند که به آمریکا نسبت به موضوع مکان‌­هایی چون اردوگاه الرکبان و لزوم حل نهائی این مشکل هشدار دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، روسیه و سوریه امروز- پنج شنبه- با انتشار بیانیه مشترکی اعلام کردند: «اعضای جامعه بین‌المللی که خود را به عنوان بخشی از جامعه متمدن می­‌دانند و در صدر همه آنها سازمان ملل را به انجام اقدام‌های جدی و حل نهائی مشکل چندین ساله و اتخاذ موضع اساسی و هشدار به آمریکا نسبت به عدم پذیرش مکان­‌هایی چون اردوگاه «الرکبان» در جهان مدرن فرا می­‌خوانیم».

در این بیانیه آمده است: «مقام‌های اردن با استناد به موضوعات امنیتی و شرایط دشوار اقتصادی این کشور از گشودن مرزهای خود به روی پناهندگان خود داری کردند، بنابراین تنها یک راه پیش روی این پناهندگان برای نجات جان خود باقی می‌­ماند و آن گذرگاه انسانی است که مقام‌های دولت سوریه ارائه داده­‌اند».

در پایان بیانیه مذکور آمده است: «امیدواریم که در آینده همکاران ما در اردن برای اجرای تلاش‌­های انسان‌دوستانه به منظور بازگشت پناهجویان سوری و مشارکت در جزئیات حل موضوع اردوگاه الرکبان مشارکت کنند که بی‌شک در ثبات وضعیت منطقه و خدمت به منافع اردن سهمی بسزا خواهد داشت». 

پناهندگان سازمان ملل سوریه مسکو واشنگتن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر