کد خبر: 737084 A

رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران گفت: سازمان ملل تلاش های زیادی برای حفظ و نگه‌داری صلح پایدار در منطقه انجام می‌دهد، البته ایران نیز در این خصوص کمک خوبی برای ما است.

ماریا دوتسنکو در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: صلح یکی از مهم‌ترین موضوعات حقوق بشر است و ایجاد صلح و ثبات در دنیا، از امور بسیار مهم سازمان ملل محسوب می‌شود.

رئیس سازمان مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران که برای افتتاح و بازدید از نمایشگاه عکس همکاری‌های ایران و سازمان ملل متحد در فرهنگسرای بانو‌ در قزوین به این شهر سفر کرده بود، ادامه داد: یکی ازکارهای انجام شده در حوزه صلح، نمایشگاه‌هایی است که توسط رئیس‌جمهور ایران پیشنهاد و برپا شده و در آنها، تصاویری از  تلاش‌های سازمان ملل درباره ایجاد صلح در  دنیا و منطقه خاورمیانه به نمایش درآمده است.

وی درباره نقش سازمان ملل در هشت سال جنگ ایران و عراق و نبود تابلویی از جنگ در این نمایشگاه توضیح داد: ما عکس‌هایی داریم که می‌توانیم نشان دهیم؛ عکس‌های مختلفی از قطعنامه‌ها و صلح و قطعنامه ۵۹۸ هم داریم که یکی از مسئولان سازمان ملل متحد هم در عکس‌ها حضور دارد.

رئیس سازمان مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران همچنین به موفقیت زنان ایرانی اشاره کرد و گفت: در ایران ۶۰ درصد تحصیل‌کرده‌ها را زنان تشکیل می‌دهند که در بخش‌های مختلف نیز فعال هستند. اما نباید فراموش کرد که هنوز در برخی موارد از جمله در موضوع ازدواج، اشتغال و... حقوق دختران و زنان ایرانی نادیده گرفته می‌شود که امیدوارم به این موضوع نیز بیشتر توجه شود.

سازمان ملل متحد ماریا دوتسنکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر