کد خبر: 736593 A

مقام‌های اطلاعاتی کره‌جنوبی:

گزارش‌ها حاکی از آن است که کره شمالی بازسازی یک مرکز آزمایش موشکی خود را آغاز کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز، تحلیل‌گران ارتش آمریکا و مقام‌های اطلاعاتی کره‌جنوبی اطلاع دادند که کره‌شمالی بازسازی ساختمان‌هایی را که برای پرتاب ماهواره و تست موتورها و دیگر فناوری‌های مربوط به برنامه موشک‌های بین‌قاره‌ای بالستیک از آن‌ها استفاده می‌کند، آغاز کرده است. 

این امر ممکن است نشان از پایان توقف آزمایش‌های موشکی پیونگ‌یانگ داشته باشد. 

خبرها حاکی از آن است که کره شمالی چندین ساعت پس از بازگشت «کیم جونگ‌اون»، رهبر این کشور از نشست هانوی این ساخت‌وسازها را آغاز کرده بود. 

مقام‌های اطلاعاتی کره جنوبی در گفت‌وگوی محرمانه با شورای ملی این کشور گزارش دادند که کره‌شمالی حتی پیش از نشست هانوی نیز ساخت‌وساز در این ساختمان‌ها را آغاز کرده بود.

مقام‌های آمریکایی در گزارش خود اعلام کردند که چه‌بسا یکی از دلایل احداث مجدد این ساختمان‌ها آن باشد که مقام‌های کره‌شمالی گمان می‌کردند که اگر با ایالات متحده در هانوی به توافق برسند، این ساخت‌وسازها بعد دراماتیک‌تری به نابودی تجهیزات موشکی‌شان می‌دهد. از سوی دیگر، برخی معتقدند که مقام‌های کره شمالی دست به این ساخت‌وسازها زدند که چنانچه نشست هانوی با شکست روبه‌رو شد، بتوانند فعالیت‌های موشکی خود را از سر بگیرند. 

سرویس اطلاعاتی آمریکا از اظهارنظر درباره گزارش کره جنوبی در این‌باره خودداری کرد. 

 

کره شمالی کیم جونگ‌اون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر