سرخط خبرها:
کد خبر: 736505 A

چاووش‌اوغلو مدعی شد:

وزیر امور خارجه ترکیه ضمن انتقاد از موضع‌گیری ضعیف کشورهای مسلمان در قبال نقض ارزش‌های اسلامی، گفت که آنکارا در مبادلات تجاری با ایران و روسیه از واحد پول این کشورها استفاده می‌کند

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه طی سخنانی در یک همایش مردمی در استان آغری مدعی شد: «آیا کشور دیگری به غیر از ترکیه از قدس حمایت می‌کند؟ همه کشورهای عربی از آمریکا و اسرائیل می‌ترسند. فقط ترکیه قاطعانه موضع‌گیری می‌کند.»

وی با اشاره به اینکه اقوام مختلف در ترکیه در کنار یکدیگر در صلح و آرماش زندگی می‌کنند، اظهار داشت: «باید یک کشور بزرگ و قدرتمند باشیم. چرا که اگر قدرتمند باشیم می‌توانیم از آرمان‌های ملی و مقدس خود نیز دفاع کنیم. آیا کشور دیگر به جز ترکیه هست که از قدس حمایت کند؟ نه، هیچ کشوری نیست. فقط ترکیه قاطعانه موضع‌گیری می‌کند. برخی کشورهای عربی با هراس از آمریکا، بر اردن و فلسطین فشار می‌آورند تا صدایشان را بلند نکنند.»

چاووش‌اوغلو با بیان اینکه ترکیه در مبادلات تجاری با ایران و روسیه از واحد پول این کشورها استفاده می‌کند، افزود: «کاهش وابستگی به دلار و یورو به صورت استفاده از واحد پول سایر کشورها در مبادلات تجاری با آنها ممکن خواهد بود.»

ترکیه مولود چاووش‌اوغلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر