کد خبر: 735961 A

یک مجله آمریکایی گزارش داد:

مجله «یواس نیوز اند ورلد ریپورت» آمریکا با انتشار فهرستی از قدرتمندترین و با نفوذترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۹ آمریکا و روسیه را به ترتیب در جایگاه اول و دوم اعلام کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، مجله «یواس نیوز اند ورلد ریپورت» آمریکا فهرستی از قدرتمندترین و با نفوذترین کشورهای جهان را منتشر کرد. 

در این فهرست کشورهای آمریکا و روسیه در صدر قرار دارند و عربستان سعودی جایگاه نهم را در سطح جهانی و مقام نخست را در میان کشورهای عربی به خود اختصاص داده است.  

گزارش مذکور در تحلیل و ارزیابی قدرت کشورها، شاخص‌های حجم اقتصادی و تأثیر سیاسی آن بر سطح جهانی و نیز توان نظامی آنها که در میزان بودجه دفاعی هر کشوری نمود می‌یابد، را مد نظر قرار داده است.

این گزارش همچنین شامل نظرسنجی از بیش از ۲۰ هزار نفر از ۸۰ کشور جهان است و با همکاری دانشگاه پنسلوانیای آمریکا جمع‌آوری شده است.

این مجله تأکید می‌کند که فهرست مذکور همچنین شامل میزان اعتماد جهانی به هر کشور و عملکرد درست آن بوده و در پایبندی این کشورها به تعهدات بین‌المللی نمود می‌یابد.  

کشورهای چین، آلمان،‌ انگلیس، فرانسه، ژاپن در مکان‌های بعدی قرار می‌گیرند و جایگاه کره‌جنوبی پس از عربستان سعودی اعلام شده است.

امارات رتبه یازدهم، ایران دوازدهم، ترکیه شانزدهم، عراق نوزدهم، ‌قطر بیست و پنجم و مصر بیست و نهم را به خود اختصاص داده‌اند. 

 

روسیه آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر