کد خبر: 735944 A

کشورهای عربستان سعودی، امارات و مصر به بند عدم عادی‌سازی روابط با اسرائیل در قطعنامه بیانیه پایانی کنفرانس اتحادیه پارلمانی عرب در اردن اعتراض کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، عربستان، ‌امارات و مصر به قطعنامه پایانی کنفرانس اتحادیه پارلمانی عرب مبنی بر عدم عادی‌سازی روابط با اسرائیل اعتراض کردند.

«عاطف الطراونة» رئیس اتحادیه پارلمان عرب تأکید کرد که ملت‌­های عربی همگرایی و عادی‌سازی روابط با اسرائیل را نمی­‌پذیرند و پارلمان عربی تسلیم اراده ملت‌­هاست.

هیأت‌های سوری و لبنانی و فلسطینی ضمن اعلام حمایت از تصمیم عدم عادی‌سازی روابط با اسرائیل بر لزوم پایبندی به این بند از تصمیم کنفرانس تأکید کردند.

در پایان این بحث و جدل، این بند مطابق قبل باقی ماند و بندی که به توقف عادی‌سازی روابط با اسرائیل و تمام اشکال همگرائی با این رژیم دعوت می­‌کند، پیروز شد.

 این بند تصریح می­‌کند که یکی از مهم­ترین اقدام‌هایی که در حمایت از برادران فلسطینی می­‌توان انجام داد، درخواست توقف تمام اشکال نزدیکی و عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی است و ما باید با اراده­‌ای قوی در برابر تمام اشکال عادی‌سازی ایستادگی کنیم.

عادی‌سازی روابط اسرائیل و اعراب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر