کد خبر: 735919 A

ارزش دلار امروز- دوشنبه- پس از ثبت بالاترین سطح افزایش ماهانه در چهار ماه گذشته به دنبال کاهش نوسانات بازار ارز به ویژه در مقابل ین تقویت شد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، ارزش دلار امروز- دوشنبه- به دنبال ثبات نسبی بازار و کاهش نوسانات سرمایه‌گذاران برای خرید ارز به ویژه در مقابل ین تقویت شد.

«والنتین مارینوف» مدیر بخش ارزی «گروپ ۱۰» در لندن گفت: «پس از محاسبه ریسک، دلار همچنان جذاب‌ترین ارز در مقابل ارزهای اصلی برای سرمایه‌گذاری است».

در هفته­‌های اخیر با توجه به بیانیه­‌های اقتصادی ضعیف، امیدها برای افزایش نرخ بهره توسط بانک­‌های مرکزی بزرگ در جهان از بین رفت. برخی تحلیلگران در حال حاضر پیش‌بینی می­‌کنند که نشست بانک مرکزی اروپا در هفته جاری به انجام دور جدید تامین مالی بانک بینجامد که موجب تقویت دلار می‌­شود.

دلار با ارزش ۱۱۱.۹۶ ین به بالاترین سطح طی ۱۰ هفته گذشته‌نزدیک شده است.

یوان چین با ۲۵ صدم درصد افزایش به شش دلار و ۶۹۸۶ سنت در معاملات خارجی رسید که به بالاترین سطح خود در هفت هفته گذشته معادل ۶.۶۷۳۷ یوان در مقابل دلار رسیده است.

شاخص دلار که قدرت ارز آمریکایی را در مقابل شش ارز اصلی نشان می‌­دهد، روی نقطه .۹۶.۵۲ ثابت ماند. این شاخص در ماه فوریه چهار دهم درصد افزایش داشت که بالاترین سطح افزایش ماهانه از زمان اکتبر ۲۰۱۸ است.

ارز جهان دلار لندن ارزش دلار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر