کد خبر: 735629 A

رئیس‌جمهوری آمریکا دلیل عجله برای پایان دادن به مذاکرات با رهبر کره‌شمالی را جلسه دادرسی وکیل پیشین خود که با این نشست همزمان شده بود،‌ اعلام کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، ‌«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت: «هنگامی که دموکرات‌ها در یک دادرسی عمومی، درست زمانی که نشست هسته‌ای بسیار مهم با کره‌شمالی برگزار می‌شود، فردی دروغگو و فریبکار را مورد بازجوئی قرار می‌دهند، باید گفت که این موضوع جدیدی در سیاست آمریکاست و البته به تبع، مذاکرات به پایان خواهد رسید ... شرم‌آور است».

«مایکل کوهن» وکیل مشاور سابق ترامپ روز چهارشنبه گذشته در کمیسیون نظارتی مجلس نمایندگان مورد بازجوئی قرار گرفت و ترامپ وی را فردی فریبکار توصیف کرد که از درز ایمیل‌ها با هدف آسیب رساندن به «هیلاری کلینتون»‌ رقیب انتخاباتی وی در در سال ۲۰۱۶ آگاه بود.

ترامپ روز پنج شنبه ۲۸ فوریه در کنفرانس مطبوعاتی در ویتنام پس از نشست با «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی در واکنش به اظهارات کوهن گفت: «او در شهادتهایش بسیار دروغ‌پردازی کرده اما در اینکه ما با روسیه همدستی و تبانی نکرده‌ایم،‌ راست گفته است». 

نشست دوم ترامپ و کیم در هانوی پایتخت ویتنام بدون حصول هیچ توافقی زودتر از زمان مقرر به پایان رسید و قرار است مذاکرات در زمان دیگری از سر گرفته شود.

رهبر کره شمالی نشست هانوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر