کد خبر: 735594 A

لاوروف:

وزیر خارجه روسیه احتمال موفقیت طرح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن را بسیار کم دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با خبرگزاری کویتی «کونا» تاکید کرد که اقدامات یکجانبه آمریکا همواره تاثیراتی منفی بر روند سازش در خاورمیانه داشته است.

لاوروف گفت: «دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا یک بار وعده تلاش برای حل منازعه فلسطین-رژیم‌صهیونیستی را داد و ما به نوبه خود از آن استقبال کردیم.

وی اشاره کرد که مسکو خواستار تلاش سازنده تمامی طرف‌ها در چارچوب طرح‌های کمیته چهار جانبه بین‌المللی شده است و در همین راستا، دیدارهایی نیز انجام شده است.

وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که آمریکا اخیرا راه متفاوتی را برای اجرای طرح‌های یک جانبه خود در پیش گرفته که نتیجه آن نیز از ابتدا مشخص است.

سرگئی لاوروف تاکید کرد که طی سال‌های اخیر بارها شنیده‌ایم که به زودی طرح صلح جدیدی در خاورمیانه ارائه می‌شود؛ همان چیزی که به معامله قرن موسوم شده و باید به امضای توافق صلح بین طرفین فلسطینی و صهیونیستی منتهی شود.

لاوروف افزود که اما هر بار اعلام این طرح به تعویق می افتد و این بار نیز دولت آمریکا آن را به بعد از انتخابات کنست رژیم‌صهیونیستی موکول کرده است و اطلاعاتی در مورد این طرح به بیرون درز شده که حاکی از آن است طرح مذکور مشکوک و مغایر با قواعد اساسی سازش در خاورمیانه است و بعید است که فلسطینیان آن را بپذیرند.

 

فلسطین معامله قرن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر