کد خبر: 735069 A

چاووش‌اوغلو:

وزیر امور خارجه ترکیه با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران ترکیه را نیز تحت تاثیر قرار داده است، گفت که برای منصرف کردن آمریکا از این تصمیم تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی،‌ «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه امروز-شنبه-طی سخنانی در نشستی با عنوان «تاثیر چشم انداز سیاست خارجی بر اهداف صادرات» در شهر بورسا با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران ترکیه را نیز تحت تاثیر قرار داده است، گفت: «نهایت تلاش خود را برای منصرف کردن آمریکا از این تصمیم می‌کنیم».

چاووش‌اوغلو همچنین درباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران اظهار داشت: «تصمیم بسیار اشتباهی است. اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی نیز در این باره با ما هم‌عقیده هستند. اکنون آنها نیز برای برداشت این تحریم‌ها تلاش می کنند. ما نیز تلاش می کنیم».

وی با بیان اینکه روابط سیاسی بین کشورها بعضی وقت‌ها ممکن است بد باشد، گفت: «ما به عنوان ترکیه نمی‌خواهیم با کشورهایی که باهم روابط خوبی نداریم تجارت خود را بهم بزنیم. زیرا تجارت نه میان دولت‌ها بلکه بیشتر میان شرکت‌ها صورت می گیرد».

وی همچنین درباره مشکلات منطقه گفت: «درست است که در منطقه ما مشکلاتی وجود دارد. تحریم‌های آمریکا علیه ایران ما را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد ولی با انجام تلاش‌های زیادی توانستیم یکی از کشورهای معاف از این تحریم‌ها باشیم. برای انصراف آمریکا از این تصمیم نیز بسیار تلاش می کنیم».

ترکیه تحریم‌های آمریکا علیه ایران مولود چاووش‌اوغلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر