کد خبر: 734965 A

وزیر خارجه بحرین امروز- شنبه با بیان اینکه بهترین دیدگاه برای مبارزه با گروه¬های افراطی، شفافیت و عدم پنهان شدن پشت مواضع سیاسی است،‌ مدعی شد که بسیاری از کشورها در نشست وزرای خارجه کشورهای همکاری اسلامی خواستار توقف حمایت ایران از تروریسم شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز عربی،‌ «خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه» وزیر امور خارجه بحرین امروز- شنبه- گفت که کنفرانس همکاری اسلامی در أبوظبی بر راه‌های مبارزه با تروریسم و افراط گرائی تمرکز کرده و راهکارهایی را برای تحقق امنیت و ثبات در جهان ارائه داده است. 

وی در ادامه با بیان اینکه گروه اخوان نیز در شمار گروه های تروریستی قرار دارد که ما امروزه شاهد آنها هستیم و آخرین آنها داعش و بوکوحرام هستند، تأکید کرد که تنها راهکار مبارزه با افراط‌گرائی، شفافیت و عدم پنهان شدن پشت مواضع سیاسی است. 

وزیر خارجه بحرین در همین راستا افزود که قطر سیاست‌های خود را تغییر نداده و هیچ موضعی در قبال حمایت از تروریسم در سراسر جهان اتخاذ نکرده است. وی تأکید کرد که اقدامات قطر تاکنون ادامه داشته و ما منتظر هستیم که آنها را متوقف کند یا اینکه ما با این کشور به هیچ شکلی ارتباط نخواهیم داشت.

آل خلیفه طی گزافه‌گوئی هایی ایران را بعد دیگری از تروریسم یعنی تروریسم بین المللی توصیف کرد و مدعی شد: «در این کنفرانس، ایران پیام روشنی از تمام هیأت‌های شرکت‌کننده دریافت کرد و آن اینکه ما مواضع حمایت‌کننده از فرقه‌گرائی و تروریسم را نخواهیم پذیرفت و در قبال آن کوتاهی نمی کنیم.. امیدواریم که آنها این پیام را دریافت کرده باشند». 

وزیر خارجه بحرین طی اظهاراتی بی‌اساس، جنبش انصارالله یمن را به اجرای توافق سوئد فرا خواند و گفت: «آنچه را که امضا کرده‌اید، اجرا کنید و به آن پایبند باشید، در غیر این صورت با موضع بسیار سخت‌تر روبه‌رو خواهید شد... فرار از مسئولیت و تغییر لحن شما برای ما چیز جدیدی نیست».  

وی درباره پرونده سوریه گفت: «ما خواستار همکاری بین‌المللی بزرگ‌تری برای برقراری ثبات در سوریه هستیم... در همین راستا خواهان هماهنگی بیشتر دو کشور آمریکا و روسیه هستیم،‌ زیرا این دو کشور قادرند هر نوع توافق ممکن را تثبیت کنند». 

آل خلیفه در پایان گفت: «همکاری بین المللی بسیار مهم است و با وجود آن دستیابی به راهکار سیاسی و تحقق ثبات برای مردم سوریه امکان پذیر می‌شود».

 

 

 

وزیر خارجه بحرین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر