کد خبر: 734744 A

دو وزیر در کابینه استرالیا اعلام کردند که در انتخابات پیش رو در این کشور شرکت نمی‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دو وزیر در کابینه «اسکات موریسون»، نخست‌وزیر استرالیا، امروز -شنبه- اعلام کردند که در انتخابات ماه مه شرکت نخواهند کرد. این ضربه دیگری برای حزب راست میانه استرالیا است که انتظار می‌رود در انتخابات پیش رو ضربه مهلکی را متحمل شود. 

موریسون برای ماندن حزب متبوعش در قدرت باید تمام کرسی‌هایی را که دولت ائتلافی‌اش در اختیار دارد حفظ کند، اما با موج وزرایی که خود را برای استعفا آماده می‌کنند این امر بعید به نظر می‌رسد. 

«کریستوفر پین»، وزیر دفاع استرالیا و «استیون کیوبو»، وزیر صنعت دفاعی اعلام کردند که در انتخابات پیش رو شرکت نخواهند کرد.  

وزیر دفاع استرالیا گفته که پس از بیش از ۲۵ سال فعالیت در پارلمان تصمیم به کناره‌گیری گرفته و مطمئن است که با وضعیت خوبی کرسی خود را در حوزه انتخابی استورت، واقع در ایالت «استرالیای جنوبی» ترک می‌کند.

سناتور «لیندا رینالدز»، نخستین سرتیپ زن در ارتش استرالیا، به‌عنوان وزیر جدید صنایع دفاعی منصوب شده است.

مورسیون گفت که انتصاب موریسون به‌عنوان وزیر صنایع دفاعی قدرت دولت او را ابقا خواهد کرد.

موی در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: «درست است، دو تن از وزرای ما تصمیم گرفته‌اند که در دور جدید انتخابات شرکت نکنند. تغییر دیگر این است که سناتور رینالدز به سمت وزارت دفاع رسید و این یعنی هفت زن در کابینه مشغول به کارند.»

موریسون گفت که پین باید تا زمان انتخابات در سمت خود باقی بماند، چراکه مسئولیت بازسازی توان نظامی کشور را به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار در اختیار دارد.

وی افزود: «در وزارت دفاع با مسائل بسیاری دست به گریبانیم.»

 

 

استرالیا اسکات موریسون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر