کد خبر: 733725 A

رسانه­‌های ترکیه گزارش دادند که داماد و مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا در امور خاورمیانه امروز- چهارشنبه- برای گفت‌و‌گو با رئیس جمهوری ترکیه وارد آنکارا می­‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم،‌ بر اساس گزارش رسانه‌­های ترک‌زبان، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه امروز -چهارشنبه- از «جرد کوشنر» داماد و بزرگ‌ترین مشاور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا استقبال می‌­کند.

این نخستین دیدار کوشنر از ترکیه است که در چارچوب سفر به کشورهای منطقه برای جلب حمایت این  کشورها در راستای عملی شدن طرح صلح آمریکا بین اسرائیل و فلسطین معروف به معامله قرن صورت می‌­گیرد.

پایگاه خبری «میدل ایست آی» انگلیس نیز تأکید کرد که کوشنر به همراه اردوغان جزئیات معامله قرن را بررسی خواهند کرد و ترکیه این دیدار را فرصت مناسبی برای تبادل مواضع رهبران دو کشور می‌­بیند.

این پایگاه خبری به نقل از مقام‌های ترک اعلام کرد که محور گفت‌وگوها فقط بر مدار موضوع فلسطین نخواهد بود بلکه پرونده­‌های مشترک دیگری که مورد اهتمام آنکارا و واشنگتن است،‌ از جمله بحران سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

یک مقام کاخ سفید نیز اعلام کرد که کوشنر بر ابعاد اقتصادی چشم‌انداز صلح دولت ترامپ نیز تمرکز خواهد کرد.

پیش‌بینی می­‌شود که کوشنر در آنکارا با دیگر مقام‌های بلندپایه ترک از جمله «برات البیرق» داماد اردوغان و وزیر دارائی ترکیه نیز دیدار کند. 

جرد کوشنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر