کد خبر: 733620 A

ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که اگر رهبره کره‌شمالی در دیدار پیش رو با خلع سلاح هسته­‌ای موافقت کند،‌ آینده خوبی در انتظار این کشور خواهد بود.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با انتشار توئیتی نوشت: «ویتنام به شکل کم ­نظیری در حال رشد و شکوفائی است، کره‌شمالی نیز می‌­تواند با سرعت چشمگیری چنین عمل کند بدین شرط که سلاح هسته­‌ای را کنار گذارد. امکانات خوبی وجود دارد، دوستم، کیم جونگ اون، فرصت بزرگی پیش رو دارد که چه بسا مانند آن در تاریخ تکرار نشده است. به زودی همه چیز مشخص خواهد شد. این موضوع بسیار مهمی است».

ترامپ معمولا در توئیت‌­های خود برای برخی کلمات از حروف بزرگ استفاده می‌­کند تا بر معنای آن بیشتر تأکید کند.

ترامپ و کیم عصرامروز -چهارشنبه- به وقت محلی، طی یک نشست دو جانبه دیدار کرده و پس از آن به همراه مشاوران خود برای شام مشترک شرکت می­‌کنند.

دومین نشست رؤسای دو کشور آمریکا و کر‌ه‌شمالی از اهمیت ویژه­ای برخوردار است و ترامپ امیدوار است که نتیجه این نشست خلع سلاح هسته­‌ای پیونگ‌یانگ باشد.

ترامپ و کیم در ماه جولای گذشته با یکدیگر در سنگاپور دیدار کرده و توافقی را برای خلع سلاح هسته‌­ای شبه جزیره کره امضا کردند.

آمریکا از کره‌شمالی می‌­خواهد که زرادخانه هسته­‌ای خود را به صورت کامل و غیر قابل بازگشت از بین ببرد. اما پیونگ یانگ خلع سلاح هسته­‌ای خود را مشروط به سلسله شروطی می­‌داند که مهمترین آنها رفع تحریم­‌های سخت بین‌المللی و توقف تهدیدهای آمریکا یعنی عدم حضور نظامی در کره‌جنوبی و تمامی منطقه است. 

خلع سلاح هسته ای رشد شبه جزیره کره کره جنوبی کره شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر