کد خبر: 733057 A

پس از آن که وزیر امور خارجه ایران شامگاه گذشته استعفای خود را اعلام کرد،‌ بسیاری از رسانه‌های جهان به پوشش این خبر پرداخته و آن را در صدر اخبار خود قرار دادند.

به گزارش ایلنا، خبرگزاری روسیا الیوم با انتشار خبر استعفای ظریف از طریق پست اینستاگرامی نوشت: «وزیر امور خارجه ایران از مقام خود استعفا داد و از هر نوع کوتاهی و اهمال در دوره مأموریت خود عذر خواهی کرد».

خبرگزاری النشره نیز خبر استعفای ظریف را با تیتر «وزیر خارجه ایران استعفا داد» اعلام کرده و متن پست اینستاگرامی وی را منتشر کرد. 

خبرگزاری اسپوتنیک عربی نیز با انتشار خبر استعفای ظریف، واکنش‌های جهانی نسبت به استعفای وزیر خارجه ایران را پوشش داد. 

این خبرگزاری نوشت که پارلمان ایران به زودی دلایل استعفای ظریف را بررسی می‌کند.

اسکای نیوز عربی امارات نیز با این تیتر که «وزیر خارجه ایران استعفا داد و از کوتاهی‌ها عذرخواهی کرد» خبر این استعفا را پوشش داد و نوشت: «استعفای ظریف پس از اعلام دیدار بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از تهران مطرح شده است». 

خبرگزاری الجزیره نیز با انتشار خبر استفای ظریف آن را اقدامی ناگهانی و غیر منتظره حتی برای معاون وزارت خارجه توصیف کرد و آن را برای ایرانیان خبر سنگینی برشمرد. 

المیادین نیز خبر استعفای ظریف را منتشر و اعلام کرد که پارلمان ایران قرار است موضوع اسعفای ظریف و عوامل و دلایل آن را بررسی کند. 

بخش عربی خبرگزاری آناتولی نیز با انتشار پست ایستاگرام ظریف نوشت که دلایل این استعفا مشخص نیست.

روزنامه الشرق الاوسط نیز خبر استعفای ظریف را به همراه پست اینستاگرامی وی منتشر کرد. 

شبکه خبری آی ۲۴ نیوز عربی نیز تیتر زد: «وزیر خارجه ایران استعفای خود را از طریق اینستاگرام اعلام کرد».

الیوم السابع نیز نوشت: وزیر خارجه ایران استعفای خود را از طریق اینستاگرام اعلام کرد.

سومریه‌نیوز نیز با انتشار خبر استعفای ظریف و اعلام این خبر از طریق اینستاگرام،‌ وی را از چهره‌های مهم بین المللی توصیف کرد.

استعفای ظریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر