کد خبر: 732606 A

سرگئی لاوروف:

وزیر خارجه روسیه گفت که ایالات متحده از این کشور پیش از دیدار رهبران آمریکا و کره‌شمالی در ویتنام مشاوره گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، امروز -دوشنبه- گفت که ایالات متحده از این کشور پیش از دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی در ویتنام مشاوره گرفته است. این خبر را خبرگزاری اینترفکس گزارش داد.

لاوروف گفت که هیچ راه‌حل سریعی برای حل مسائل شبه‌جزیره کره وجود ندارد. وی همچنین افزود که سازمان ملل می‌تواند با برداشتن برخی تحریم‌ها علیه کره‌شمالی به بهبود روابط میان پیونگ‌یانگ و سئول کمک کند. 

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و «کیم جونگ‌اون» رهبر کره شمالی، بناست روز چهارشنبه و پنج‌شنبه در هانوی برای دومین‌بار با یکدیگر دیدار کنند. 

لاوروف در ادامه افزود که کره‌شمالی تعهدات خود در زمینه تعلیق آزمایش موشک‌های هسته‌ای را انجام داده و شورای امنیت سازمان ملل باید از تحریم‌هایی که علیه این کشور اعمال شده است، بکاهد.

وی گفت: «ما همچنان خواستار آن هستیم که پیونگ‌یانگ به ادامه این مسیر تشویق شود. پیونگ‌یانگ در ضرب‌الاجلی که تعیین شده بود فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی خود را کاهش داده است. به عقیده ما، شورای امنیت سازمان ملل دست کم باید از این اقدام‌ها استقبال کند و با تسهیل تحریم‌ها، مسیر صلح را هموار کند.»‎

 

سرگئی لاوروف آمریکا و کره شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر