کد خبر: 731848 A

برنی سندرز:

سناتور آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ گفت که درست نیست که ۳۰ میلیون شهروند این کشور از بیمه سلامت محروم باشند.

به گزارش ایلنا، «برنی سندرز»، سناتور آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰، در پیامی توئیتری نوشت: «موضوع کارزار انتخاباتی ما بزرگ اندیشیدن است. ما می‌توانیم ملتی باشیم که نظام انرژی خود را از سوخت‌های فسیلی به انرژی‌های پایدار تغییر دهیم و رهبر دنیا در بهبود همکاری بین‌المللی در نبرد علیه تغییرات اقلیمی باشیم.»

وی در پیامی جداگانه نوشت: «کارزار ما ریشه در همبستگی دارد. ما معتقدیم که تمام ساکنان زمین بشریتی مشترک دارند و می‌خواهیم که کودکان‌مان با سلامت بزرگ شوند و تحصیلات خوب و مشاغل آبرومندی داشته باشند، آب پاکیزه بنوشند و هوای تمیز استنشاق کنند و در آرامش و صلح به حیات خود ادامه دهند. 

برنی سندرز در پیامی توئیتری گفت: «ما سالیانه ۸۰ میلیارد دلار هزینه می‌کنیم تا دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر،‌ از جمله سیاه‌پوستان، لاتین‌تبارها و سرخ‌پوستان را زندانی کنیم. ما به اصلاحی حقیقی و منسجم در نظام قضایی‌مان احتیاج داریم. باید در ایجاد مشاغل و تحصیلات سرمایه‌گذاری کنیم، نه در زندان و دستگیری مردم.»

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ افزود: «ما ثروتمندترین ملت در تاریخ جهان هستیم. درست نیست که ۳۰ میلیون آمریکایی از بیمه سلامت محروم باشند. نباید اقتصادی داشته باشیم که در آن ده‌ها میلیون کارگر حقوق بخورنمیر می‌گیرند.»

 

برنی سندرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر